Le Penová pobúrila fotkami popráv mužov zajatých islamistami

Príspevky Marine Le Penovej na Twitteri pridávajú rodine zavraždeného novinára Jamesa Foleyho ešte viac bolesti.Paríž 17. decembra (WebNoviny.sk) – Rodina amerického reportéra Jamesa Foleyho vyzvala líderku francúzskej krajnej pravice Marine Le Penovú, aby odstránila zo svojho účtu na Twitteri fotografie zachytávajúce popravy jeho a ďalších mužov zadržaných extrémistami z organizácie Islamský štát (IS).

Sporné príspevky Le Penovej na sociálnej sieti Twitter sú predmetom vyšetrovania francúzskych orgánov. Líderka francúzskeho Národného frontu ich zverejnila v reakcii na výroky novinára, ktorý prirovnal jej stranu k extrémistom z IS. Le Penová sa týmto spôsobom snažila poukázať na rozdiel medzi oboma subjektmi.

.@JJBourdin_RMC, #Daesh c'est ÇA ! MLP pic.twitter.com/16o1fF2f72— Marine Le Pen (@MLP_officiel) 16. Prosinec 2015

Diane Foleyová, matka zavraždeného novinára, dnes uviedla pre francúzsku rozhlasovú stanicu RTL, že odkazy Le Penovej na Twitteri „pridávajú rodine ešte viac bolesti“. Rodina vydala vyhlásenie, podľa ktorého je „hlboko rozrušená nežiaducim využitím Jima pre politické ciele Le Penovej“ a chce, aby boli fotografie „okamžite“ z účtu odstránené.

Foleyho zajali v roku 2012 a militanti z IS mu odrezali hlavu v roku 2014, pripomenula dnes tlačová agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. decembra 2015