Lašák bol hrdinom Liberca, sekundu pred koncom chytil nájazd

Slovenský brankár Ján Lašák zneškodnil na konci zápasu trestné strieľanie skúseného útočníka Sparty Praha Jaroslava Hlinku.PRAHA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejistov Liberca delí od zisku premiérového majstrovského titulu v histórii klubu už iba jeden triumf. V piatkovom piatom finále play-off českej extraligy Bílí Tygři zdolali Spartu Praha 4:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2 na zápasy.

K úspechu severočeského mužstva prispel gólom a asistenciou slovenský útočník Branko Radivojevič, jeho krajan a spoluhráč Ján Lašák na začiatku II. tretiny v bránke vystriedal Mareka Schwarza a počas 40 minút zneškodnil 5 zo 6 striel súpera.

Majster sveta z Göteborgu 2002 sa napokon stal hrdinom domáceho kolektívu, keď sekundu pred treťou sirénou zneškodnil trestné strieľanie skúseného útočníka súpera Jaroslava Hlinku.

Pred posledným kolom baráže o najvyššiu českú ligu je definitívne jasno v tom, že extraligovú príslušnosť si udržali Litvínov aj Karlove Vary. Slavia Praha a Jihlava tak zostávajú medzi prvoligistami.

Súhrn výsledkov piatkových zápasov najvyššej českej hokejovej súťaže:

Finále play-off – piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Liberec – Sparta Praha 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) – stav série 3:2
Góly: 18. Řepík, 35. RADIVOJEVIČ, 43. Vlach, 56. Řepík (RADIVOJEVIČ) – 17. Pech, 20. Sabolič, 44. Forman
Ján Lašák (Liberec) chytal od 21. minúty a zneškodnil 5 zo 6 striel súpera

O udržanie – 11. kolo:

Jihlava – Karlove Vary 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly: 7. Skořepa, 44. Kaláb – 6. Svoboda, 13. Koblasa, 24. Skuhravý, 24. Marosz, 30. RUDOLF HUNA, 42. Svoboda

Slavia Praha – Litvínov 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 11. Vas (M. HRUŠKA), 61. D. Hruška – 37. Válek
Jaroslav Janus (Litvínov) chytal celé stretnutie a zneškodnil 32 z 34 striel súpera

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.