Kučová v prvom sete sfúkla Svitolinovú, ale napokon prehrala

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová postúpila do semifinále turnaja v Kuala Lumpur.KUALA LUMPUR 4. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Kristína Kučová nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International v malajzijskom Kuala Lumpur. V piatkovom štvrťfinálovom stretnutí nenasadená Slovenka podľahla turnajovej dvojke, Ukrajinke Eline Svitolinovej za 103 minút 6:1, 1:6, 1:6.

Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka K. Kučová, 139. vo svetovom rebríčku, mala na dosah vyrovnanie svojho maxima na hlavnom ženskom okruhu, ktorým bol postup do semifináe na antuke v Bukurešti spred dvoch rokov. Proti 19. hráčke renkingu, 21-ročnej Svitolinovej sa ho napokon nedočkala. Z malajzijskej metropoly si odnesie 60 bodov do rebríčka WTA a prémiu 6175 USD brutto. Víťazka súťaže junioriek z newyorských grandslamových US Open 2007 „Kika“ Kučová dosiaľ najvyššie bola na 103. priečke v seniorskom renkingu už k 3. augustu 2009.

S Karolínou Pondušovou spolupracujúca mladšia zo sestier Kučových má napriek prehre za sebou najlepší týždeň za veľmi dlhé obdobie, keďže v Kuala Lumpur si zahrala tri zápasy v hlavnej súťaži, a na čo i len jedno takéto víťazstvo čakala od vlaňajšieho 6. apríla. Jej piatková premožiteľka je pod dohľadom belgickej niekdajšej jednotky počítačového poradia Justine Heninovej a má zázemie v trnavskej Empire Tennis Academy.

Kučová preletela prvým setom takmer bez zaváhania. Súperke pustila jediný gem za stavu 2:0, aj v ňom však mala pri podaní Ukrajinky dva brejkbaly. Súperke napokon trikrát vzala podanie a pri jej servise premenila za stavu 5:1 prvý setbal. V druhom sete Slovenka hneď v úvode prvýkrát neuhrala svoj servis a potom v dlhom geme nevyužila tri brejkbaly. Ukrajinku to povzbudilo a po ďalších troch brejkoch získal set hladko 6:1. V treťom dejstve viedla Kučová po rýchlo brejku 1:0, ale potom až do konca neuhrala ani gem. Svitolinová premenila prvý mečbal pri svojom podaní.