Krajská knižnica v Nitre odpustí čitateľom sankcie a umožní im aj registráciu zadarmo

404439_kniznica 676x451.jpg

NITRA 28. februára (WebNoviny.sk) – Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre sa sériou podujatí zapojí do Týždňa slovenských knižníc. Od 4. do 8. marca pripravuje čítanie rozprávok, prednášky, besedy aj výstavy.

Registrácia zadarmo

V utorok 5. marca bude deň otvorených dverí, v rámci ktorého ponúkne knižnica možnosť využiť bezplatnú registráciu. Ak niekto v tento deň prísť nestihne, môže ešte využiť akciu 1+1, ktorá bude 7. marca – jeden z dvojice, ktorá sa príde spoločne zaregistrovať, to bude mať zadarmo.

Generálny upomienkový pardon bude 6. marca. Všetkým, ktorí nevrátili knihy v termíne, odpustí knižnica sankčné poplatky za upomienky.

Čítanie rozprávok pre deti

Ako informovala Krajská knižnica Karola Kmeťka, počas Týždňa slovenských knižníc pripravuje napríklad besedu s včelárom o mede, tréning pamäte pre seniorov či autorskú besedu s Miroslavom Eliášom.

Na deti čaká čítanie rozprávok Tri víly na salaši a Červená čiapočka a tiež bábková dramatizácia rozprávky O vznešenej zaľúbenej žabe.

Peter Bakay bude prednášať o rukopise a pripravené sú aj dve výstavy prác zdravotne postihnutých. V rámci Knižničnej kvapky krvi môžu prísť dobrovoľníci darovať krv 4. marca od 8:00 do 11:00.

Viac k témam: knižnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajská knižnica v Nitre odpustí čitateľom sankcie a umožní im aj registráciu zadarmo © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2019