Krajniak vidí paralely súčasnosti s obdomím pred vojnami

Mám dojem, že najmä USA a Rusko si snažia dokazovať svoje svaly, hovorí poslanec NR SR Milan Krajniak (Sme rodina).BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR Milan Krajniak (Sme rodina) vidí paralely súčasnej doby skôr s obdobím pred prvou ako pred druhou svetovou vojnou.

Ako povedal v nedeľu pre agentúru SITA, pred prvou svetovou vojnou sa veľmoci snažili ukazovať svaly v rôznych lokálnych krízach, rovnako ako teraz. „Pred prvou svetovou vojnou to bolo Maroko. Dnes je to Ukrajina a Sýria,“ uviedol s tým, že v týchto krajinách sa veľmoci snažia poukazovať, aký vplyv majú tieto konflikty na svetové udalosti.

Globalizácia pred prvou svetovou vojnou bola podľa Krajniaka na takej úrovni ako je dnes. „Tým, že existovali kolónie, existoval aj voľný obchod, takmer po celom svete,“ uviedol. Krajniak sa obáva, že dnes sa nachádzame v analógii tejto situácie, keď veľmoci sa vrhli do konfliktu, ktorý sa ukázal pre Európu ako zničujúci.

„Mám dojem, že najmä USA a Rusko si snažia dokazovať svoje svaly a nikdy nevieme, kedy konflikty, kde sa zapájajú, môžu prerásť do niečoho, čo si nikto neželá,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2016