Kov a sklo sú trendy. Nevadí im voda a odolajú aj prachu

BRATISLAVA 11. marca 2016 (WBN/PR) – Móda v používaných materiáloch sa neustále opakuje. Navyše, keď sú dizajnovo spracované, prinášajú nám okrem úžitku aj estetický zážitok. A ak skrývajú aj ďalšie výhody, vyhrávajú na plnej čiare.

Voľba materiálov je takmer pri všetkom jedným zo základných krokov a často rozhodujú o tom, či sa produkt bude páčiť alebo nie a zároveň, či bude funkčný. Veď si len predstavte, že by bol mobilný telefón napríklad z lepenky. Asi nepredstaviteľné. Preto aj značka Samsung siahla po overenej kombinácii materiálov akými sú kov a sklo, ktoré si vyskúšala už pri predchádzajúcich modeloch. Smartfóny Galaxy S7 edge a Galaxy S7, ktoré sú už mimochodom od 11. marca v predaji, doviedli oba materiály k takmer vycibrenej dokonalosti. Dopomohla k tomu elegantná jemná krivka v prípade S7 v prednej a zadnej časti, pri verzii edge so zakrivením displeja po oboch stranách, ktorá vznikla vďaka patentovanému procesu nazývaného 3D tvarovanie za tepla. Hodnotnému dojmu prispela aj presnosť lícovania so zaoblenou kovovou zliatinou. Krivky však nie sú sú len dizajnovou záležitosťou. Smartfóny sa pohodlnejšie držia a lepšie padnú do ruky. Vzniklo tak dokonalé a pevné jednoliate telo.

Použité sklo na prednej a zadnej strane nie je obyčajné. Ide o tzv. Gorilla Glass 4, ktoré je odolné voči poškriabaniu a výrazne odoláva aj odtlačkom prstov. Vyššou odolnosťou proti vode a prachu so stupňom ochrany IP86 však disponujú oba smartfóny. Môžu sa tak ponoriť do hĺbky 1,5 metra na 30 minút. Takže náhodné vypadnutie z ruky rovno do vody ich nezastraší. Novinkou je funkcia displeja Always-On, ktorá neustále ukazuje základné informácie ako čas, dátum a zmeškané hovory.
Oba smartfóny sú vybavené najnovším 12 Mpx fotoaparátom Dual Pixel, ktorý zachytáva jasnejší a ostrejší obraz, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Zároveň má vyššiu rýchlosť uzávierky a presnejšie automatické zaostrovanie. Zmenou prešla aj šošovka fotoaparátu, ktorá vyčnieva len nepatrných 0,46 mm z tela smartfónu.

www.samsung.sk

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. marca 2016