Kotleba kritizuje Kisku za ignoráciu legálne zvolenej strany

Na utorňajšiu tlačovú besedu Mariana Kotlebu boli pozvaní len zástupcovia vybraných médií. Novinári TA3, televízie JOJ, Denníka N a ďalších médií ostali za dverami.BANSKÁ BYSTRICA 8. marca (WebNoviny.sk) – Do volieb do Národnej rady SR sa Kotlebova Ľudová strana Naše Slovensko prihlásila preto, lebo na základe výsledkov dosiahnutých v Banskobystrickom kraji usúdili, že najhlavnejšie problémy občanov sa ani pri najlepšej vôli nedajú riešiť z pozície predsedu kraja, povedal na úvod tlačovej besedy v Banskej Bystrici Marian Kotleba.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Uviedol, že stretnutie s novinármi zorganizoval ako reakciu na vyhlásenia prezidenta o tom, koho pozve a koho nie na povolebné rozhovory. Pripomenul, že ich strane dalo svoj hlas vyše 200-tisíc občanov a prezidentovi to nestálo ani za to, aby bol ochotný sadnúť si s lídrom ľudovej strany za spoločný stôl.

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

Kiska podľa Kotlebu zabudol na to, že aj jeho zvolenie bolo protestným hlasom

Podľa Kotlebu týmto počínaním prezident zlikvidoval posledné zvyšky úcty k prezidentskej funkcii, ktorú občania na Slovensku ešte mali. „Mrzí ma to aj z toho dôvodu, že pán prezident sám seba viackrát deklaroval ako prvok stability, ktorý chce spájať a nie rozdeľovať, ako človeka, ktorý vyznáva demokratické hodnoty, pričom však, keď príde na lámanie chleba, sám tieto demokratické hodnoty absolútne popiera svojím správaním,“ pokračoval líder Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS).

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Andrej Kiska podľa Kotlebu zabudol na to, že aj jeho zvolenie bolo protestným hlasom. V prvom kole ho volilo vyše 450-tisíc ľudí, čo tiež nebola celá republika, a vtedy nikto neoznačoval jeho voličov za takých alebo onakých. „Verím, že to bolo nejaké unáhlené gesto spôsobené tou atmosférou, ktorá sa po voľbách vytvorila, a že pán prezident možno prehodnotí svoje rozhodnutie a začne sa správať ako štandardný, demokraticky zvolený prezident demokratickej krajiny k demokraticky zvolenému predsedovi parlamentnej strany,“ uzavrel svoje vystúpenie Kotleba.

V prípade predčasných volieb očakáva Kotleba ešte väčšiu podporu

Zvolený nominant ĽSNS do parlamentu a riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Uhrík označil počínanie Andreja Kisku ako facku demokracii a vyslovil pochybnosti, či je skutočne prezidentom všetkých Slovákov, ako to deklaruje.

Ako uviedol, v prípade predčasných volieb počítajú s ešte väčšou podporou voličov, pretože už majú skúsenosti s prípravou predvolebnej kampane, ktoré doteraz nemali. Pripravujú aj vytvorenie stáleho sídlo strany, a to v Banskej Bystrici. Povedal, že ľudia ich volili s ohľadom na budúcnosť. Nepovažujú sa za extrémistov a tzv. slovenský štát je pre nich symbolom prvého štátneho tvaru Slovákov, odhliadnuc od toho, že vznikol vo vojnovom

Na utorňajšiu tlačovú besedu Mariana Kotlebu boli pozvaní len zástupcovia vybraných médií. Novinári TA3, televízie JOJ, Denníka N a ďalších médií ostali za dverami.

Odporúčame:

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Súdneho vikára desí vstup Kotlebovcov do parlamentu

Sulíkova SaS začne rokovať o vláde s týmito piatimi stranami

Fico má jasnú predstavu o vláde, stretnutie u Kisku odložili

ĽSNS reaguje na rozhodnutie Kisku neprijať Kotlebu v paláci

Zeman sa obul do Kotlebovej strany, čaká trestné oznámenie

Peter Belinský odstúpil z funkcie podpredsedu KDH

Sieť na rokovania so Smerom o zostavení vlády nepríde

Aktivisti žiadajú rozpustiť stranu Mariana Kotlebu

Smeráci uvažujú o vláde s týmito stranami

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

Bugár prehovoril. Bude Most-Híd rokovať o vláde so Smerom?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2016