Košice neobhájili titul, tréner Čada aj napriek tomu ostáva

Rostislav Čada pôsobí v Košiciach od 16. októbra 2015, keď nahradil na tomto poste Petra Oremusa.KOŠICE 18. apríla (WebNoviny.sk) – Vedenie HC Košice a český hokejový tréner Rostislav Čada sa dohodli na pokračovaní spolupráce aj na sezónu 2016/2017. Referuje o tom oficiálny web „oceliarov“.

Obrazom: Košičania sa vlani tešili z majstrovského titulu

Šesťdesiatjedenročný kouč pôsobí v Košiciach od 16. októbra 2015, keď nahradil na tomto poste Petra Oremusa. Čadovi sa s A-tímom Košíc nepodarilo obhájiť minulosezónny majstrovský titul, ako víťaz základnej časti vypadli „oceliari“ v semifinále play-off s Banskou Bystricou.

„Sme radi, že sme sa s Rostislavom Čadom dohodli na spolupráci aj pre ďalší ročník. Na post hlavného trénera A-mužstva bol pre nás hlavným kandidátom, dokonale pozná mužstvo, jednotlivých hráčov aj celé zázemie nášho klubu. Jeho asistentom bude aj naďalej Marcel Šimurda,“ povedal prezident HC Košice Juraj Mondík.

Pre Rostislava Čadu je aktuálne pôsobenie v Košiciach už tretím v trénerskej kariére. V minulosti viedol HC Košice v sezónach 2007/2008 aj 2009/2010 a 2010/2011.

Semifinálová séria: HC Košice – HC ’05 iClinic Banská Bystrica:

1. zápas: Banskobystričania prekvapili, zdolali úradujúceho šampióna

2. zápas: ‚Barani‘ dali Košičanom päťku, v sérii vedú 2:0 na zápasy

3. zápas: Košice znížili stav série, u ‚baranov‘ rozhodli v nájazdoch

4. zápas: ‚Barani‘ uspeli na domácom ľade, Košice sú blízko vyradenia

5. zápas: Košice odvrátili prvý mečbal, drámu rozhodli až nájazdy

6. zápas: Banská Bystrica suverénne vyradila úradujúceho majstra

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2016