Kollár chce rokovať aj s Kotlebom, vysvetlil prečo

Podľa predsedu parlamentnej strany SME RODINA – Boris Kollár by predčasné voľby Slovensku uškodili.BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Richarda Sulíka si viem predstaviť ako nového slovenského premiéra, tvrdí Boris Kollár, predseda parlamentnej strany SME RODINA – Boris Kollár.

Odporúčame:

Online: Prezident Kiska prijma lídrov strán, Kotlebovi dal košom

„Richard dozrel, v politike nie je nováčik, je to ekonóm a má blízko k pravicovým stranám,“ povedal dnes Kollár na tlačovej konferencii v Bratislave s tým, že predčasné voľby by Slovensku uškodili. „Budeme tu mať predsedníctvo v Rade EÚ, nebol by to dobrý signál. Mali by sme Európe darovať zdravý rozum,“ pripomenul.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Ako ďalej uviedol, do vlády nepôjde, podporí vznik pravicovej vlády a je proti vláde Roberta Fica. „Som pripravený rokovať s každým, aj s Marianom Kotlebom. Nie pre Kotlebu, ale z úcty k jeho voličom. Spolupracovať s ním ale nebudem. Som ochotný ísť na stretnutie aj s Ficom,“ vyhlásil pred novinármi s tým, že do posledného bodu chce naplniť svoj volebný program.

„Pred voľbami to boli len sľuby, teraz budeme robiť to, čo sme svojim voličom sľúbili. Nechcem, aby tu bola taká vláda ako doteraz. Svojich voličov presvedčím, že politika sa dá robiť aj slušne,“ doplnil. „Ja mám svoj politický papier zatiaľ čistý a nechcem ho mať poškodený,“ pokračuje a sľubuje, že jeho strana netúži po funkciách. „Svoje ego som si nameral v podnikaní, nepotrebujem to robiť v politike. Chceme nabrať takú silu, aby sme o štyri roky mohli rozhodovať my a raz zostavili vládu,“ ukončil Kollár.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2016