Koch sa dočkal debutu v NHL, podľa trénera bol dostatočne tvrdý a súťaživý (video)

8.3.2024 (SITA.sk) – Arizona prehráva v NHL zápas za zápasom, ale jeden jej hráč mal vo štvrtok dôvod na malú radosť. Slovenský obranca Patrik Koch sa dočkal svojho debutu v zámorskej profilige len pár hodín po tom, čo ho povolali do prvého tímu Coyotes z nižšej súťaže AHL.

V súboji Arizony proti Minnesote (2:5) Koch odohral deväť minút a 20 sekúnd, predviedol strelu na bránku aj štyri bodyčeky a na konci zápasu inkasoval 10-minútový osobný trest za účasť na hromadnej šarvátke.

Splnený sen

„Odviedol dobrú robotu. Jeden proti jednému a v hre s pukom bol solídny aj dostatočne tvrdý. Videl som v jeho výkone súťaživosť,“ povedal na adresu Kocha tréner Arizony André Tourigny.

Koch pre oficiálny web NHL priznal, že správa o „povolaní“ do Arizony ho zastihla počas prechádzky s deťmi v parku.

„Je to splnený sen, sníval som o NHL od malého chlapca. Pocit je to úžasný, ale ešte lepšie by to bolo vtedy, ak by sme zvíťazili. Takže až taký šťastný v tejto chvíli nie som,“ skonštatoval Koch.

Uvoľnilo sa miesto

Dvadsaťsedemročný Koch je po Šimonovi Nemcovi a Martinovi Pospíšilovi tretí slovenský debutant v aktuálnej sezóne NHL a celkovo 97. Slovák, ktorý si aspoň v jednom zápase vyskúšal najslávnejšiu hokejovú ligu na svete.

Na premiéru Kocha mala zásadný vplyv výmena obrancu Troya Stechera do Edmontonu, preto sa v obrane Coyotes uvoľnilo jedno miesto. Koch dosiaľ v tejto sezóne odohral 47 zápasov v tíme AHL Tucson Roadrunnes a pripísal si gól, desať asistencií a tiež 67 trestných minút.

Vo štvrtkových zápasoch NHL sa predstavili aj ďalší traja Slováci. Šimon Nemec sa po jednozápasovom výpadku na tribúne vrátil do zostavy New Jersey, jeho tím zdolal St. Louis 4:1. Nemec odohral 17:34 min s jednou strelou a mínusovým bodom. Jeho švajčiarsky spoluhráč Timo Meier prispel k víťazstvu hetrikom a asistenciou.

Slafkovský sa „zasekol“

Montreal s Jurajom Slafkovským v zostave prehral na ľade Caroliny 1:4. Slafkovský odohral 18:30 min, raz vystrelil na bránku a na konci mal dva mínusové body. Po sérii ôsmich zápasov so ziskom 12 bodov sa 19-ročný Slovák „zasekol„, keď z ďalších ôsmich zápasov si pripísal len jeden gól.

V hre bol vo štvrtok aj obranca Tampy Bay Erik Černák. Odohral takmer 18 minút s bodyčekom, blokom aj vylúčením za držanie. Jeho tím prehral doma s Calgary 3:6.

Viac k témam: Hokejová liga, Tucson Roadrunners
Zdroj: SITA.sk – Koch sa dočkal debutu v NHL, podľa trénera bol dostatočne tvrdý a súťaživý (video) © SITA Všetky práva vyhradené.