Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov

424352_igor_pellegrini 676x461.jpg

17.9.2019 (Webnoviny.sk) – Opozícia podľa predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča bojovala dobrý a správny boj, aký bojovať má. Na utorkovej tlačovej konferencii zdôraznil, že do týchto bojov treba ísť, aj keď viete, že proti vám stojí väčšina.

Zlyhal v kľúčovej situácii

Parlament v utorok nevyslovil nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu, a tým aj jeho kabinetu. Za odvolanie hlasovalo 62, proti bolo 66 poslancov.

„Aj po dnešnom hlasovaní máme za človeka premiéra, ktorému vôbec nevadí, že zlyhal v kľúčovej situácii. Namiesto toho, aby slúžil spravodlivosti, sa rozhodol aj naďalej slúžiť mafii. Mrzí nás toto hlasovanie, ale zároveň to bolo prvé hlasovanie, kde sa ukázalo, že koalícia funguje na báze kúpených poslancov, keďže v parlamente už nedisponujú väčšinou,“ objasnil Matovič.

Predseda hnutia OĽaNO zároveň adresoval výzvu ostatným ľudom z ´novej opozície´, keďže podľa neho členovia PS/Spolu, Za ľudí, KDH a ĽSNS nevystúpili v rozprave k odvolávaniu premiéra Pellegriniho ani minútu.

Rozprava trvala viac ako desať hodín

Schôdza, na ktorej chcela opozícia odvolať predsedu vlády, sa začala v piatok o 13:00. Rozprava trvala viac ako desať hodín a skončila sa pred polnocou.

Opozičným poslancom sa nepáči, ako sa predseda vlády postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej za údajnú komunikáciu s Marianom K.

Viac k témam: opozícia, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2019