Kližan neodštartoval sezónu dobre, v Dauhe prehral

Na tomto podujatí sa zverenec Martina Hromeca ešte predstaví vo štvorhre po boku Moldavčana Raduho Albota, začnú proti Britovi Jamiemu Murraymu a Brazílčanovi Brunovi Soaresovi nasadeným ako druhým.DAUHA 4. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan prehral s britským kvalifikantom Kylom Edmundom za 70 minút 2:6, 3:6 v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1 283 855 USD, tvrdý povrch Plexicushion). Na tomto podujatí sa zverenec Martina Hromeca ešte predstaví vo štvorhre po boku Moldavčana Raduho Albota, začnú proti Britovi Jamiemu Murraymu a Brazílčanovi Brunovi Soaresovi nasadeným ako druhým.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Kližan, 43. v renkingu, sa budúci týždeň predstaví v austrálskom Sydney, potom bude hrať na melbournských grandslamových Australian Open (18. – 31. januára). V pondelok vôbec neprospel ambícii prípadne ešte preniknúť medzi nasadených 32 hráčov na AO.

Na 20-ročného spoludržiteľa vlaňajšieho Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov Edmunda (102.) bude v osemfinále v Dauhe čakať úspešný z derby Daniel Muňoz-De La Nava (Šp.) – Feliciano López (Šp.-5).

Dvojhra – 1. kolo:
Kyle Edmund (V. Brit.) – Martin Kližan (SR) 6:2, 6:3 za 70 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2016