Kiska prijal hokejových majstrov, založil novú tradíciu

Nitrania boli pri zrode tradície prijímania hokejových a futbalových majstrov prezidentom SR

BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra založili novú tradíciu v Prezidentskom paláci. Nových šampiónov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže vo štvrtok prijal prezident republiky Andrej Kiska. Zagratuloval majstrovskému kádru, trénerovi Antonínovi Stavjaňovi, celému realizačnému tímu aj fanúšikom.

Vaša obrovská túžba po víťazstve zaznamenala aj obrovský úspech,“ povedal hostiteľ. „Je to trochu symbolické stretnutie, pretože ako prezident som sa rozhodol, že vybudujem novú tradíciu a vždy pozvem na stretnutie víťaza hokejovej, ale aj futbalovej ligy. A vy ste prvýkrát majstrom.

Nitrania vo finále play-off zvíťazili 4:2 na zápasy nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Zisk premiérového titulu dovŕšili na ľade súpera 22. apríla. „Chcem vás poprosiť, aby ste boli vzormi nielen po športovej stránke, ale aj po stránke osobnostnej. Mladí ľudia nás, politikov, až tak nepočúvajú, ale vás, športovcov, majú veľmi radi. Dokážete im pomôcť, ukázať, čo je vo svete dobré, slušné, čo nie je dobré a nie je slušné,“ cituje Kisku tlačová správa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2016