Kiska nemá od Kaliňáka informácie o streľbe na utečencov

Slovenskí colníci pri Veľkom Mederi v pondelok v noci zadržali štyri osobné autá s migrantmi. Jedno z áut odmietlo colníkom zastaviť, preto sa ho snažili zastaviť pomocou streľby a pri streľbe bola postrelená jedna migrantka.DUNAJSKÁ STREDA 11. mája (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska nemá zatiaľ presné informácie od ministra vnútra o okolnostiach streľby na migrantov, pri ktorej bola v noci z nedele na pondelok zranená žena zo Sýrie. Migrantka je hospitalizovaná v Dunajskej Strede.

Odporúčame:

Slovenskí colníci chytili utečencov, na jedno auto strieľali

,,Každý jeden občan, ktorému sa stala krivda, by mal nachádzať oporu. To, že došlo k poraneniu, je veľmi smutné a je mi to ľúto. O tomto konkrétnom prípade nemám presné informácie, pretože som zatiaľ nemal možnosť hovoriť o priebehu akcie s ministrom vnútra,“ povedal Kiska počas stredajšej návštevy Dunajskej Stredy. Poznamenal, že on osobne sa vždy zastával ľudí, ktorým sa stala krivda, či išlo o Hedvigu Malinovú alebo ženy napadnuté bývalým pracovníkom prezidentskej kancelárie.

Slovenskí colníci pri Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda v pondelok v noci zadržali štyri osobné autá s migrantmi, ktorí prekročili slovensko-maďarskú štátnu hranicu. Jedno z áut odmietlo colníkom zastaviť, preto sa ho snažili zastaviť pomocou streľby a pri streľbe bola postrelená jedna migrantka. Zadržaných migrantov odovzdali colníci Národnej jednotke boja proti nelegálnej migrácii. Migranti pochádzali podľa informácií agentúry SITA zo Sýrie a Afganistanu. Prevádzači boli Maďari a Rumuni.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016