Karel Gott sa cíti dobre, pripravuje muzikál Čas růží

Sedemdesiatšesťročný spevák začiatkom mája podstúpil operáciu brušnej dutiny.BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott, ktorý v ostatnom období bojuje so zdravotnými problémami, sa cíti dobre. Sedemdesiatšesťročnému interpretovi vlani diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm a následne absolvoval onkologickú liečbu. Začiatkom mája podstúpil v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici operáciu brušnej dutiny. „Obdobie po operácii a následne po onkologickej liečbe bolo bez komplikácií, musím povedať, že sa cítim dobre,“ uviedol spevák v rozhovore pre český portál iDNES.cz. „Vy už ma trocha poznáte, ja sa neudržím. Po zákroku odpočívam, ale stále mi to nedá a myslím na to, čo budem robiť. Chuť aj nápady mám,“ povedal Gott.

Legendárny interpret v súčasnosti pripravuje so Sagvanom Tofim muzikál Čas růží. „Práca s autorom Sagvanom Tofim a producentom Oldřichom Lichtenbergom je veľmi príjemná. Ide o muzikál zložený z mojich piesní za celých tých viac ako 50 rokov. Vyberáme skladby, ktoré spolu vytvárajú príbeh,“ objasnil rodák z Plzne. Premiéru muzikálu bude na budúci rok na jar hostiť pražské Hudební divadlo Karlín.

Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov. Štyridsať ráz zvíťazil v ankete Zlatý slávik a Český slávik. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. mája 2016