Karel Gott poslal odkaz z nemocnice. Vypočujte si ho

Spevák Karel Gott podstupuje tretiu fázu chemoterapie.BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott, ktorý v nemocnici podstupuje tretiu fázu chemoterapie, poďakoval fanúšikom a fanúšičkám za podporu a zaželal im krásne sviatky.

„Moji milí priaznivci, ktorí na mňa v posledných týždňoch myslíte, ďakujem vám za vašu veľkú podporu, priazeň, želania aj darčeky k Vianociam. A keďže je Štedrý deň, želám vám krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu tých najbližších a užite si čo najlepšie sviatočnú náladu. Všetkým vám božie požehnanie, váš Karel Gott,“ odkázal 76-ročný rodák z Plzne prostredníctvom odkazu, ktorý na sociálnu sieť Facebook nahrala jeho manželka Ivana. „Milí manželovi priaznivci, dovoľte, aby som vám zaželala krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich milovaných,“ napísala a pripojila nahrávku spolu s fotografiami z nedávnej rodinnej prechádzky pražskou Kampou.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3“; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘));Milí manželovi příznivci, dovolte mi, abych vám všem popřála krásné a klidné prožití vánočních svátků v kruhu svých milovaných. Připojuji především manželův vánoční audio vzkaz pro vás, s fotografiemi pořízenými před pár dny při naší procházce Kampou. Lásku a hlavně pevné zdraví všem! Ivana GottováPosted by Karel Gott on 24. december 2015

Lekári začiatkom novembra oznámili, že Gottovi diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Spevák okamžite začal cielenú onkologickú liečbu na hematologickej klinike Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe. V utorok 17. novembra ho po absolvovaní prvej fázy chemoterapie prepustili domov, kde v liečbe pokračoval. V sobotu 28. novembra sa zúčastnil na udeľovaní cien 50. ročníka ankety Český slávik a o deň neskôr odštartoval druhú fázu chemoterapie, ktorú ukončil 6. decembra.

Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov.

Štyridsať ráz zvíťazil v ankete Zlatý slávik a Český slávik. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. decembra 2015