Kapitán Belgicka Vincent Kompany pre zranenie nepôjde na ME

Skúsený belgický stopér anglického klubu Manchester City má zdravotné problémy so stehenným svalom.MANCHESTER 8. mája (WebNoviny.sk) – Kapitán belgickej futbalovej reprezentácie Vincent Kompany pre zranenie nepomôže národnému tímu na blížiacich sa majstrovstvách Európy vo Francúzsku (termín: 10. júna – 10. júla 2016).

Skúsený stopér anglického klubu Manchester City má zdravotné problémy so stehenným svalom, v stredu musel už po ôsmich minútach odstúpiť z odvetného semifinálového stretnutia Ligy majstrov v Madride s domácim Realom.

„Nebudem hrať na majstrovstvách Európy. Je to veľmi smutná správa,“ napísal na sociálnej sieti Facebook Kompany, ktorého trápili zdravotné problémy počas celej sezóny 2015/2016.

Tridsaťročný dôrazný obranca (nar. 10. apríla 1986) však neklesá na duchu: „Mohol by som sa ľutovať, ale ja sa nevzdávam. Musím myslieť pozitívne, chcem sa vrátiť na futbalové trávniky,“ doplnil Vincent Kompany, ktorý na klubovej úrovni pôsobil v Anderlechte Brusel, v nemeckom mužstve Hamburger SV a od roku 2008 je súčasťou Manchestru City.

Belgicko ako jeden z vážnych adeptov na popredné umiestnenie účinkuje na záverečnom turnaji ME 2016 v základnej E-skupine spolu s reprezentáciami Talianska, Švédska a Írska.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2016