Kapela Coldplay dobyla s novým albumom UK Chart

Album A Head Full of Dreams sa v čase vydania na vrchol rebríčka nedostal. Stalo sa tak až po tom, čo sa kapela predstavila na Super Bowle.BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Anglická kapela Coldplay dobyla aj s albumom A Head Full of Dreams (2015) britský albumový rebríček.

Stalo sa tak niekoľko dní po tom, čo sa formácia predstavila počas polčasovej prestávky 50. ročníka Super Bowlu – finále Národnej ligy v americkom futbale (NFL), ktoré sa konalo 7. februára.

Kapela spomínaný počin ponúkla v decembri, no v čase vydania sa na vrchol UK Chartu nedostal. Do aktuálneho dobytia rebríčka bol tak jedinou štúdiovkou kapely, ktorá toto prvenstvo nedosiahla.

Video: Coldplay – Hymn For The Weekend

Coldplay vznikli v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydali v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostali do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazali štúdiovkou A Rush Of Blood To The Head (2002), z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks. Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 vydali tretí album X&Y, po ktorom nasledovali nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014) a A Head Full Of Dreams (2015). Kapela má na konte celkovo sedem cien Grammy, osem BRIT Awards či šesť Q Awards.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2016