Kaliňák verí, že Ficovi lekári účasť na vláde prepáčia

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker uviedol, že bol informovaný o tom, že Robert Fico v stredu na vládu príde. Premiér je podľa neho dôsledný pacient, snaží sa rýchlo zotaviť, chodí pravidelne na kontroly a preto predpokladá, že to, čo robí, robí po konzultácii s lekármi.BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – V nedeľu premiéra Roberta Fica prepustili z nemocnice do domáceho liečenia a v stredu sa zúčastnil na rokovaní vlády. Niektorých členov vlády jeho účasť prekvapila, ale vnímali to pozitívne.

Odporúčame:

Premiéra Roberta Fica prepustili z nemocnice

Obrazom: Fico je po operácii späť v práci, viedol rokovanie

Fico viedol iba prvú časť rokovania

Premiér viedol iba prvú časť zasadnutia a potom z rokovania odišiel. Druhú časť, na ktorej sa ako hosť zúčastnil generálny tajomník Rady EÚ Jeppe Tranholm-Mikkelsen, už viedol vicepremiér Robert Kaliňák. Vicepremiér a minister vnútra Robert Kaliňák Ficovu účasť na rokovaní označil za „pozitívne prekvapenie“. „Tí, ktorí ho poznajú ale vedia, že až také prekvapivé to nie je. Vôľa a sebazaprenie u premiéra sú všeobecne známe,“ dodal. Podľa Kaliňáka prišiel

Fico na limitovaný čas a pre všetkých členov vlády to bol dobrý signál, že je s nami a myslí na nás. Sme jeden tím, pred ktorým sú teraz veľmi dôležité úlohy, konštatoval. Či bude Fico pravidelne viesť rokovania vlády Kaliňák nevedel. „Je v dennom kontakte s činnosťou vlády, ministrami aj členmi koalície,“ zdôraznil. Kaliňák dodal, že v prípade Fica išlo o veľmi zásadnú operáciu, rehabilitácia si vyžaduje disciplínu pacienta a verí, že tento drobný „odskok“ mu lekári prepáčia.

Účasť Fica na rokovaní Žitňanskú prekvapila

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker uviedol, že bol informovaný o tom, že Fico v stredu na vládu príde. Premiér je podľa neho dôsledný pacient, snaží sa rýchlo zotaviť, chodí pravidelne na kontroly a preto predpokladá, že to, čo robí, robí po konzultácii s lekármi. „Chcel dať signál, že je činný v práci,“ myslí si Drucker.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná uviedla, že rokovanie vlády za účasti premiéra bolo príjemné. Všetci mu prajeme zdravie. Je potešujúce, že po takom závažnom zákroku, aký absolvoval, sa už dnes dostavil na vládu. „Z jeho strany je to mimoriadny počin,“ uviedla ministerka.

Šéfka rezortu spravodlivosti Lucia Žitňanská uviedla, že účasť premiéra ju prekvapila, ale bol podľa nej v primeranej kondícii, aby mohol viesť vládu. „Vždy je dobre, keď vidíme, že sa ľudia možno aj po ťažších zdravotných situáciách vracajú do normálneho života,“ dodala.

Žitňanská ale nechcela posudzovať, či sa nevrátil Fico do práce skoro. Minister hospodárstva Peter Žiga uviedol, že premiér bude podľa neho do začiatku nášho predsedníctva v Rade EÚ fit. Odporúča mu ale kúpele, lebo to, čím prešiel, nie je jednoduché a vyžaduje si to čas na rehabilitáciu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016