Kaliňák búšil do opozičných lídrov, sú preňho nedôveryhodní

Ak niekto prvý zradil svojich voličov, tak je to podľa Roberta Kaliňáka predseda SaS Richard Sulík, ktorý ako volebný líder ušiel do europarlamentu.BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Nedôveryhodní sú opoziční lídri Igor Matovič (OĽaNO-NOVA), Daniel Lipšic (NOVA) a Ľubomír Galko (SaS), a nie vláda Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete, myslí si minister vnútra Robert Kaliňák.

Všetci traja politici majú podľa Kaliňáka problém s pravdou a stratou pamäti. „Obrovské množstvo lží a klamstiev bolo prednesené v prejavoch opozičných poslancov,“ povedal Kaliňák v parlamentnej diskusii k vládnemu programu. Predstavitelia opozície podľa ministra vo veľkom využívali aj osobné urážky.

Odporúčame:

SaS: Fico odmietol rokovať s opozíciou o kontrole rezortov

Fico sa zotavuje, o niekoľko dní ho prepustia z nemocnice

Bugár má Dankove kompetencie, môže aj podpisovať zákony

Matovič si podľa Kaliňáka vymýšľal

Ak niekto prvý zradil svojich voličov, tak je to podľa Kaliňáka predseda SaS Richard Sulík, ktorý ako volebný líder ušiel do Európskeho parlamentu.

Matoviča podpredseda Smeru-SD upozornil, že jeho slovám nemôže veriť nikto, keďže líder OĽaNO-NOVA nespočetnekrát zavádzal alebo si vymýšľal, napríklad vtedy, keď mu niekto ponúkal 20 miliónov eur za pád vlády Ivety Radičovej, ale aj pri množstve iných káuz, keď na polícii nevedel bližšie vysvetliť kauzy, ktoré sám inicioval, ako napríklad údajné účty premiéra Roberta Fica na Belize.

Lipšicovi Kaliňák pripomenul, že v druhej vláde Mikuláša Dzurindu zostal vedome ministrom spravodlivosti, hoci vedel o kupovaní poslancov, ministerskú stoličku si teda udržal vďaka korupcii. Lipšica sa rovnako Kaliňák pýtal, prečo mlčal a nekonal v stámiliónových kauzách druhej Dzurindovej vlády – kauze Branisko či kauze vláčiky, hoci bol vtedy ministrom.

Lipšic mal kúpiť najdrahšiu Fabiu

Rovnako Lipšic podľa Kaliňáka nekonal pri kolapse daňového systému za vlády Ivety Radičovej, keď štát prišiel o miliardu eur. Ako čerešničku na torte Kaliňák Lipšicovi odkázal, že ako minister vnútra kúpil najdrahšiu Škodu Fabiu na svete, a to za 82 tisíc eur.

Ak pre telefonát Štefana Harabina s Bakim Sadikim označil Lipšic druhú vládu Smeru-SD za mafia friendly, kontakty a fotky Borisa Kollára (Sme rodina) s mafiánmi nechali Lipšica podľa Kaliňáka chladným. „Keby sme vládli 30 rokov, nedobehneme vás, ani keby sme vám šli oproti,“ odkázal Kaliňák Lipšicovi.

Minister vnútra obhajoval, prečo sa vo vládnom programe nachádza slovo kontinuita, ktoré opozícia často kritizovala. „Prečo by sme nemali mať kontinuitu v raste ekonomiky, v dobrom hospodárskom vývoji, v poklese štátneho dlhu,“ konštatoval. Kaliňák zdôraznil, že medzinárodné inštitúcie hodnotia hospodárenie krajiny pozitívne. Pozitívne podľa neho zahraničie hodnotí aj reformu ESO.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016