Kali zahájil turné a zverejnil aj videoklip k skladbe Ideál

Druhý aprílový víkend sa vo svete rapera Kaliho opäť niesol v znamení Zlého Príkladu. Na východnom Slovensku odštartoval turné, ktoré nesie názov podľa posledného vydaného albumu. Zverejnil však aj videoklip k skladbe Ideál.BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Nový videoklip rapera Kaliho k skladbe Ideál je pomyselnou bodkou k albumu Zlý Príklad, ktoý uzrel svetlo sveta minulý mesiac. Fanúšikovia sa najbližšie môžu tešiť na nový singel z ďalšieho pripravovaného albumu, na ktorom už pracuje.

Hudbu k skladbe Ideál zložil El Murdo

Všetky predchádzajúce videoklipy zo Zlého Príkladu sa natáčali v exteriéroch. Pri Ideály sa Kali s produkciou zavreli do ateliéru a podľa jeho slov v podstate „improvizovali“.

„Tento klip sme zvolili na záver, pretože sme chceli uverejniť pozitívnejšiu vec po Zlom Príklade, Veľa Slov, Povedz mi, Len Ja, či Dosnívané, toto všetky boli ťažšie témy. Na to, koľko málo materiálu mal náš kameraman Duško Krajčovič k dispozícii, urobil podľa môjho názoru zaujímavý klip,“ prezradil Kali svoj pohľad na skladbu i videoklip.

Hudbu k skladbe zložil El Murdo, rodák zo susedných Čiech, ktorý s úspešným Bratislavčanom spolupracuje pravidelne. Texty si Kali píše sám. V klipe sa objavilo aj spevácke duo Ricco & Claudia, ktorí majú s raperom veľmi blízky vzťah.

Turné Zlý Príklad Tour 2016

O tom, že Kali nelení a okrem nahrávania nového albumu, zverejňovania videoklipov z aktuálneho albumu, svedčí aj zahájenie turné Zlý Príklad Tour 2016. Prvý koncert sa uskutočnil v Humennom, nasledovalo vystúpenie v Košiciach.

„Atmosféra na koncertoch bola super. Na východe je pravidlo, že sa ľudia chodia vyslovene baviť. To som videl v Humennom i Košiciach. Kluby boli plné, takže oba koncerty by som zhodnotil ako super začiatok,“ vyjadril sa Kali k štartu turné.

Ďalšie zastávky v rámci Zlý Príklad Tour Kaliho čakajú už tento piatok. V Trenčíne sa na rovnakom pódiu objavia aj hostia, ktorých si raper prizval. Pod taktovkou Lady Mel sa predvedú tanečnice so sexy choreografiami. Spolu s Kalim zahrá a zaspieva kapela Peter Bič Project, s ktorou Kali ako hosť absolvoval ich posledné turné. V sobotu sa uskutoční ďalší koncert. Fanúšikovia a fanúšičky sa na Kaliho môžu tešiť v Nitre.

Na všetkých koncertoch rapera sprevádza predskokan Dawe White, ktorého si vzal Kali pod svoje ochranné krídla a koncerty moderuje Majster N. Turné bude v priebehu apríla a mája pokračovať i v ďalších slovenských mestách. Na záverečnom koncerte sa opäť zúčastnia spomínaní hostia, Kali počas večera v Ateliéry Babylon svoj album ZLÝ PRÍKLAD aj slávnostne pokrstí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2016