Juncker: EÚ zápasí s polykrízou, horí vo všetkých kútoch

Jean-Claude Juncker si tiež uvedomuje, že politika EÚ sa vzdialila ľuďom, čo sa snaží zo svojej pozície naprávať.BRUSEL 15. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker priznáva, že Európska únia čelí vážnym ťažkostiam. Podľa jeho slov, ktoré odzneli v stredu večer vo vysielaní nemeckej televíznej stanice ZDF, nastala prvýkrát situácia, keď musí európske spoločenstvo zápasiť s niekoľkými krízami súčasne.

„Tentoraz máme do činenia s polykrízou,“ povedal šéf EK v programe nazvanom „Čo teraz, pán Juncker?“. „Horí vo všetkých kútoch, nielen v európskych. Aj z iných kútov sveta sa však požiar šíri do Európy,“ dodal Juncker.

Hoci podľa neho zatiaľ nejde o začiatok konca EÚ, má pochopenie pre nespokojnosť niektorých občanov. Juncker si tiež uvedomuje, že politika EÚ sa vzdialila ľuďom, čo sa snaží zo svojej pozície naprávať. Eurokomisia sa tak už nechce zaoberať „každodennými drobnosťami“, ale stará sa predovšetkým o vážne problémy. Eurokomisári sa zároveň snažia o dialóg s občanmi a cestujú po celej EÚ.

Juncker sa vyjadril deň pred koncoročným summitom EÚ v Bruseli, kde bude opäť témou aj migračná kríza. Tá z pohľadu šéfa EK zostáva stále nezvládnutá.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. decembra 2016