Jednu z najväčších hviezd NFL obvinili z dopingu

Slávny hráč amerického futbalu Peyton Manning mal užívať ľudský rastový hormón.LONDÝN 29. decembra (WebNoviny.sk) – Svetová antidopingová agentúra (WADA) so znepokojením zaregistrovala obvinenia z dokumentu televíznej stanice Al-Džazíra, že slávny hráč amerického futbalu Peyton Manning užíval ľudský rastový hormón.

Preparát mu údajne pomohol k návratu do diania po operácii krku v roku 2011. Dokumentaristi spojili s užívaním zakázaných látok viacero hráčov severoamerických profesionálnych súťaží v bejzbale (MLB) a americkom futbale (NFL).

„Obvinenia Al-Džazíry sú veľmi znepokojujúce najmä vo vzťahu k testovacím programom MLB a NFL. Ani jedna zo súťaží síce nie je signatárom antidopingového kódexu, ale v uplynulých rokoch začali spolupracovať s WADA a podnikli niekoľko ústretových krokov. Aj preto očakávame starostlivé vyšetrenie záležitosti zo strany príslušných orgánov,“ zareagovala WADA podľa britskej BBC.

NFL kolektívnou zmluvou z roku 2011 zakázala užívanie ľudského rastového hormónu, no kontrolovať ho začala až v roku 2014. Zatiaľ bez pozitívneho nálezu. Peyton Manning tvrdenia rezolútne odmietol. „Obviňovať ma, že som sa dopustil niečoho takého, to je totálny odpad, úplný výmysel. Nikdy sa nič také nestalo. Nikdy. Nemôžem uveriť, že niečo také vypustili do sveta. Ktokoľvek to urobil, poriadne to zmrvil,“ povedal 39-ročný víťaz Super Bowlu 2007 s Indianapolisom Colts, kde strávil 14 sezón práve do roku 2011. Podľa Al-Džazíry bral HGH na klinike v Indianapolise. Následne ho angažoval Denver, kde nestarnúci rozohrávač pôsobí doteraz.

„Nemôžem hovoriť za druhých, pokiaľ však ide o mňa, poctivo som si oddrel v NFL 18 rokov. V tejto súťaži neexistujú žiadne skratky. Prešiel som dlhú a ťažkú cestu. Ak niekto tvrdí opak, nemôže to myslieť vážne. Takéto očierňovanie ma poriadne vytáča,“ vyhlásil podľa AP člen slávnej dynastie hráčov amerického futbalu. Jeho mladší brat, tiež quarterback Eli, vyhral Super Bowl dokonca dvakrát. Otec Archie bol takisto rozohrávačom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2015