Jaromír Jágr prišiel po 26 rokoch o ‚bradatý‘ rekord

Fínsky krídelník Patrik Laine získal šesť bodov v úvodných dvoch zápasoch svetového šampionátu v Rusku.MOSKVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Iba dva zápasy stačili fínskej hviezdičke Patrikovi Lainemu, aby prekonal „bradatý“ rekord Jaromíra Jágra v produktivite 18-ročného hokejistu na seniorskom svetovom šampionáte.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Kým český útočník na MS vo Švajčiarsku 1990 v desiatich dueloch ešte v drese Československa pomohol mužstvu k bronzu troma gólmi a dvoma asistenciami, severan už v úvodných dvoch stretnutiach MS v Rusku 2016 dosiahol šesť kanadských bodov (4+2). Proti Bielorusom aj Nemcom mal v petrohradskej základnej B-skupine zhodne bilanciu 2+1. „Hrá skvele, na vysokej úrovni. Je potrebné, aby si ďalej užíval tieto zápasy,“ citoval oficiálny server MS jeho spoluhráča Mikaela Granlunda.

Dobre stavaný krídelník Laine (194 cm/95 kg), ktorý v tejto sezóne priviedol Tapparu Tampere k fínskemu titulu, už tento rok získal zlato na juniorských MS. Slováci mu v Petrohrade budú čeliť v nedeľu 15. mája o 19.15 h SELČ. Posledným nováčikom na šampionáte dospelých, ktorý ovládol produktivitu, bol Kanaďan Sidney Crosby (8+8) v lotyšskej Rige 2006.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016