Iračan podozrivý z útoku na autobus s hráčmi Dortmundu bojoval v radoch Islamského štátu

KARLSRUHE/DORTMUND 13. apríla (WebNoviny.sk) – Iračan zadržaný po bombovom útoku na autobus nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund je podozrivý z členstva v teroristickej organizácii Islamský štát (IS), oznámila vo štvrtok Spolková prokuratúra. Vyšetrovatelia však dosiaľ nenašli dôkazy, ktoré by ho spájali s utorkovým útokom.

Odporúčame:
Aktualizované: Útok na autobus Borussie vyšetrujú ako terorizmus, zadržali podozrivého islamistu z Iraku

Zadržaný 26-ročný Abdul Beset A. sa údajne koncom roka 2014 pridal k IS v Iraku a viedol jednotku približne desiatich bojovníkov, ktorá sa zúčastnila na príprave únosov, vydierania a vrážd. V marci 2015 cestoval do Turecka a podľa prokuratúry zostal v kontakte s členmi IS po tom, ako začiatkom roka 2016 dorazil do Nemecka.

Odporúčame:
Kto mohol, ľahol si na zem. Opísal brankár Borussie Dortmund momenty hrôzy po výbuchu

Spolková prokuratúra požiada sudcu na dnešnom pojednávaní o umiestnenie tohto muža do vyšetrovacej väzby pre uvedené obvinenia, nie však pre účasť na útoku v Dortmunde.

Iračana zadržali v stredu počas vyšetrovania trojice výbuchov, ktorých terčom bol okoloidúci autobus Borussie Dortmund, smerujúci na utorkový večerný zápas Ligy majstrov proti AS Monako.

Zranenia utrpel jeden hráč a policajt. Útok vyšetrujú ako možný teroristický čin. Odkaz nájdený pri mieste explózií naznačuje spojenie s islamistami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Explózie poškodili autobus s hráčmi Borussie Dortmund

Viac k témam: Borussia Dortmund, futbal, Liga majstrov, nemecko, terorizmus, útok na futbalistov Borussie Dortmund
Zdroj: Webnoviny.sk – Iračan podozrivý z útoku na autobus s hráčmi Dortmundu bojoval v radoch Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2017