Iggy Pop prispel skladbou na soundtrack seriálu Vinyl

Na novinke Vinyl: Music From the HBO Original Series – Volume 1.5 sa nachádzajú aj nahrávky od The Arcs, Alison Mosshart či Juliana Casablancasa.BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Americký spevák Iggy Pop prispel na soundtrack seriálu Vinyl (2016). Šesťdesiatosemročný hudobník nahral pre projekt, za ktorým stoja napríklad Martin Scorsese a Mick Jagger, coververziu skladby I Dig Your Mind od The Nervous Breakdowns.

Na EP Vinyl: Music From the HBO Original Series – Volume 1.5 prispeli coververziami aj kapela The Arcs, ktorú vedie Dan Auerbach z dua The Black Keys, ďalej tiež frontman skupiny The Strokes Julian Casablancas a Alison Mosshart, známa z formácií The Dead Weather a The Kills. Novinka obsahuje aj skladbu Let’s Get High, ktorú nahral zosnulý Rosco Gordon. EP nahrávka sa dostala na trh 11. marca.

Iggy Pop, vlastným menom James Newell Osterberg Jr., pôsobí na scéne od 60. rokov minulého storočia. Jeho kariéra je spätá s kapelou The Stooges, ktorú v roku 2010 uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Pop má na konte aj množstvo sólových nahrávok ako napríklad The Idiot (1977), Lust For Life (1977), Blah Blah Blah (1986), Brick By Brick (1990), Beat ‚Em Up (2001) či zatiaľ poslednú štúdiovku s názvom Aprés (2012), ktorá obsahuje coververzie skladieb interpretov ako Frank Sinatra, The Beatles alebo Edith Piaf. Medzi jeho najznámejšie sólové skladby patria Real Wild Child (Wild One), Candy, Lust For Life, The Passenger či Nightclubbing. Objavil sa v snímkach ako Mŕtvy muž (1995) či Káva a cigarety (2003). V minulosti úzko spolupracoval aj so zosnulým Davidom Bowiem. V piatok 18. marca plánuje vydať album Post Pop Depression.

Tracklist EP Vinyl: Music From the HBO Original Series – Volume 1.5:

01 Rosco Gordon – Let’s Get High
02 The Arcs – Watch Your Step
03 Alison Mosshart – My Time’s Coming
04 Iggy Pop – I Dig Your Mind
05 Julian Casablancas – White Light/White Heat

Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2016