Igelitkový fanúšik zo slávnej fotografie sa stretol s Messim

Afganský chlapec zo slávnej fotografie si v Dauhe podal ruku so slávnym Lionelom Messi.DAUHA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Príbeh, ktorý sa začal zverejnením dojímavej fotografie päťročného afganského chlapčaťa s igelitkovou replikou dresu Lionela Messiho sa po roku dočkal šťastného konca. Murtaz Ahmadi sa v utorok stretol so svojím idolom v katarskej Dauhe, kde Messi a ďalšie hviezdy FC Barcelona odohrali prípravný zápas so saudskoarabským tímom Al Ahli Džidda.

Odporúčame:

Video: Barcelona uspela v Katare, hviezdy sa nestratili

Chlapcova fotografia s igelitkovým dresom obletela svet

Stretnutie zaranžovali organizátori záverečného turnaja majstrovstiev sveta 2022. Messi a Murtaza si prvý raz podali ruky v hoteli, kde bola ubytovaná katalánska výprava.

Chlapec mal na sebe dres Barcy, v ktorom absolvoval aj následné fotenie. Spoločne potom vybehli aj na trávnik Thani Bin Jassim Stadium, kde hráva svoje domáce zápasy klub Al Gharafa so slovenským reprezentantom Vladimírom Weissom mladším v kádri. „Som šťastný, že som sa stretol so svojím hrdinom. Asi sa mi sníva,“ dostal zo seba teraz už 6-ročný obdivovateľ kapitána argentínskej reprezentácie.

Fotografia päťročného Murtazu Ahmadiho s podomácky vyrobeným igelitkovým dresom a menovkou futbalového idolu a číslom desať na chrbte obletela svet. Identitu mladého fanúšika sa podarilo zistiť až po dlhšom pátraní a odvtedy už dostal originály dresov Argentíny a FC Barcelona aj s Messiho podpismi. Okrem nich doručili chlapcovi do kancelárie Detského fondu Spojených národov UNICEF v Kábule aj futbalovú loptu.

Rodina chlapca musela predať celý majetok a odísť z Afganistanu

Náhla sláva však priniesla jeho rodine aj nemálo starostí. Pre telefonické vyhrážky a obavy z únosu chlapca sa musela odsťahovať do susedného Pakistanu.

„Z nášho života sa stalo jedno veľké trápenie,“ povedal v máji tohto roku pre agentúru AP otec rodiny Mohammad Arif Ahmadi z pakistanského mesta Quetta. „Predal som všetok majetok a odviedol svoju rodinu z Afganistanu, aby som ochránil synov život,“ dodal.

Afganská futbalová federácia (AFF) sa dlhšie usilovala zorganizovať osobné stretnutie Messiho s chlapcom. Hovorilo sa o ceste do Španielska alebo o schôdzke v inej krajine, napokon sa o všetko postarali katarskí hostitelia MS 2022 v rámci kampane za lepší obraz v zahraničí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016