HOTEL ZOCHOVA CHATA**** Náš príbeh píšete Vy

BRATISLAVA 16. mája (WBN/PR) – Hotel Zochova chata**** nedávno oslávil 5. výročie vo svojej novodobej histórii. Príbeh Zochovej chaty, ktorú mnohé generácie nenazvali inak ako zdrobneninou Zoška, sa však začal písať už koncom apríla 1933.
S touto výletnou lokalitou v Malých Karpatoch za Modrou, necelých štyridsať kilometrov od hlavného mesta, sa spája mnoho príbehov a zážitkov. Či už v súvislosti so slávnymi osobnosťami, ale aj tých obyčajných ľudských príbehov inšpirovaných krásnymi spomienkami z detstva alebo rozprávaniami rodičov či starých rodičov.

Známe historky o Karpatskom vlkovi (bývalom riaditeľovi hotela), príbehy z mladosti z turistických výletov alebo spomienky na prvý bozk v tieni bukového lesa, povestné grilovačky, oslavy Silvestra či nezabudnuteľné svadby v srdci prírody – to všetko tvorí mozaiku tejto malokarpatskej legendy, ktorú chce teraz hotel zvečniť v Knihe príbehov.

Zochova chata

Zochova chata bola prvá turistická chata v Malých Karpatoch, ktorú vybudoval Klub československých turistov. Meno dostala po evanjelickom biskupovi a prvom bratislavskom županovi Samuelovi Zochovi. Tento modranský rodák, výnimočný človek a politik, autor textu Deklarácie slovenského národa v Martine v roku 1918, sa však otvorenia chaty s jeho menom nedožill. Na slávnostnom otvorení bola jeho vdova Mária.
Samuel Zoch však na miesta, kde stojí dnešný Hotel Zochova chata****, často chodieval na prechádzky so svojimi priateľmi, medzi ktorých patrili aj správca Matice slovenskej Štefan Krčméry či básnik, farár a politik Martin Rázus.

Malé Karpaty a okolie Zochovej chaty miloval aj velikán slovenskej hudby Eugen Suchoň, rodák z Pezinka. Dokonca sa hovorí, že po premiére slovenskej národnej opery Krútňava odmietol profesúru v USA, lebo si nevedel predstaviť, že by opustil svoju rodinu a tento kúsok rodnej zeme.

Azda najviac historiek sa traduje z obdobia, keď bol jej riaditeľom Karol Ivičič, prezývaný Karpatský vlk. Za jeho šéfovania bola Zochova chata známa výbornou kuchyňou, skvelými oslavami a grilovačkami a lákala atraktívnu domácu aj zahraničnú klientelu.

Od 90-tych rokov Zochova chata strácala na popularite a hrozilo jej zbúranie.
Nový dych nabrala až po znovuotvorení v roku 2011 v podobe moderného 4* hotela citlivo včleneného do prírodného prostredia.
Napriek nepriaznivým okolnostiam a značne schátralému stavu sa ju vďaka nadšeniu investora podarilo obnoviť a zrekonštruovať. Dnes sa zaraďuje medzi top hotely na Slovensku a nijako nezaostáva za jej pôvodnou slávou.
Investorom výstavby bola spoločnosť Grapent a.s., ktorej majoritným akcionárom je Ing. Peter Macháč.

Napíšte svoj príbeh a vyhrajte wellness pobyt

Podeľte sa aj Vy so svojím príbehom a vyhrajte luxusný wellness pobyt pre dve osoby v Hoteli Zochova chata****.
Napíšte nám svoj príbeh a pripojte Vašu fotografiu z hotela alebo jeho okolia. Prípadne spíšte spomienky Vašich rodičov či starých rodičov a ak nájdete fotografiu z tohto obdobia, budeme radi, ak nám ju zapožičiate na odskenovanie.
Oceníme aj akékoľvek historické fotografie pôvodnej Zochovej chaty.

Príbehy môžete zverejniť na stránke www.naspribeh.sk, prípadne nám ich poslať e-mailom na naspribeh@naspribeh.sk.

28. júla 2016 budú všetky fotografie s príbehmi zverejnené v Knihe príbehov na Facebook stránke Hotela Zochova chata**** a 9. augusta 2016 prebehne vyhodnotenie súťaže. Víťazom sa stane súťažiaci s najvyšším počtom označení „Páči sa mi to“ pri jeho fotografii v Knihe príbehov.

Viac informácií nájdete na www.naspribeh.sk alebo naspribeh@naspribeh.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2016