Hossa hrá pod injekciami, Cíger na MS neráta ani s Gáboríkom

Skúsení útočníci Marián Hossa a Marián Gáborík neposilnia slovenskú hokejovú reprezentáciu na svetovom šampionáte v Rusku. Od Tomáša Tatara má tréner Zdeno Cíger ‚tiché áno‘, možný je aj príchod Tomáša Jurča a Richarda Pánika.BRATISLAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Slovensko na májových majstrovstvách sveta v hokeji nebudú v Rusku reprezentovať skúsení útočníci Marián Hossa a Marián Gáborík. A to ani v prípade vypadnutia v play-off zámorskej NHL. Hlavný kouč Zdeno Cíger však môže mať k dispozícii mladších útočníkov – Tomáša Tatara, Richarda Pánik či Tomáša Jurča.

Tímy spomenutých hráčov prehrávajú v 1. kole vyraďovačky v kanadsko-americkej profilige zhodne 1:3 na zápasy a po klubovej sezóne môžu mať už v najbližších dňoch. „Marián Hossa hrá pod injekciami, nastupuje zranený, takže u neho viac-menej nie. U Maja Gáboríka by to malo byť jasné, lebo bol dva mesiace zranený,“ povedal Zdeno Cíger podľa denníka Šport.

Odporúčame:

Slováci začali ďalšiu fázu prípravy na MS aj s hráčmi z NHL

Sekera pred MS: Akú zodpovednosť mi naložia, takú ponesiem

Kouč národného mužstva informoval aj ďalšom triu útočníkov.

„Tomáš Tatar nám povedal tiché áno, tak uvidíme, ako zareaguje po vypadnutí. Prišli by aj Richard Páni a Tomáš Jurčo. Tí však nehrali pravidelne a ich účasť ešte musíme prebrať,“ poznamenal. V hre je aj príchod dvoch brankárov zo zámoria – z farmárskej AHL Petra Budaja či z USHL Adama Húsku. „Všetko je možné. Sú napísaní v našej širšej nominácii. Keď skončia, potom sa rozhodneme,“ dodal Cíger.

Svetový šampionát v Rusku sa začne v piatok 6. mája, Slováci absolvujú prvý duel na MS v sobotu 7. mája o 11.15 h SELČ proti Maďarom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. apríla 2016