HK Nitra chce zahraničných rozhodcov na zvyšné zápas finále

Stav finálovej série Tipsport ligy je po štyroch dueloch nerozhodný 2:2 na zápasy, piate stretnutie je na programe v stredu 20. apríla v Nitre.NITRA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Vedenie HK Nitra sa rozhodlo požiadať komisiu rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja, aby na zostávajúce stretnutia finálovej série Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 proti Banskej Bystrici zabezpečila obsadenie arbitrov zo zahraničia. Referuje o tom oficiálny web HK Nitra.

„Hokejový klub týmto oficiálne žiada o delegovanie štyroch medzinárodných rozhodcov na všetky zvyšné finálové zápasy. Tento krok sme sa rozhodli urobiť pre zvýšenie objektivity a nestrannosti. Ďakujeme našim arbitrom za odvedenú prácu v doterajšom priebehu súťaže. Zároveň sme presvedčení, že zahraniční rozhodcovia sa dokážu viac odosobniť a po odchode pána Balušku na majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov nám chýba dostatočná kvalita. Hokejový klub HK Nitra je zároveň pripravený znášať všetky náklady, ktoré vzniknú po delegovaní zahraničných, najlepšie českých rozhodcov. Ďakujeme za pochopenie a kladné vybavenie,“ uvádza sa v žiadosti klubu spod Zobora.

Stav finálovej série je po štyroch dueloch nerozhodný 2:2 na zápasy, piate stretnutie je na programe v stredu 20. apríla v Nitre.

Finálová séria Tipsport ligy:

18. apríla 2016