Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA, vyjadrila aj obavy nad dianím v krajine

404918_clinton 676x482.jpg

WASHINGTON 5. marca (WebNoviny.sk) – Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA v nadchádzajúcich voľbách v roku 2020. Bývalá americká prvá dáma, ministerka zahraničia a senátorka poprela svoju kandidatúru v rozhovore, ktorý v pondelok zverejnila newyorská televízia News12.

Sľúbila však, že „nikam neodchádza„. „Budem naďalej pracovať, hovoriť a zastávať sa toho, v čo verím,“ uviedla Clintonová, ktorá v roku 2016 bojovala o prezidentské kreslo s Donaldom Trumpom.

Clintonová zároveň vyjadrila obavy nad dianím v Spojených štátoch. „Hlboko ma znepokojuje, čo je v stávke v našej krajine, aké veci sa práve dejú,“ uviedla.

Ako dodala, zhovárala sa s viacerými demokratickými kandidátmi uchádzajúcimi sa o prezidentské kreslo a varovala ich, aby nič nepovažovali za samozrejmé, aj napriek tomu, „že máme dlhý zoznam naozajstných problémov a nesplnených sľubov“ zo strany Trumpovej administratívy.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Hillary Clintonová nebude kandidovať na prezidentku USA, vyjadrila aj obavy nad dianím v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019