Haryanto skompletizoval zoznam pilotov pre novú sezónu F1

Indonézan Rio Haryanto sa stal druhým jazdcom Manoru. Doteraz jazdil v seriáli GP2, vlani dosiahol najlepšie umiestnenie v podobe celkového štvrtého miesta.BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) – Druhým pretekárskym jazdcom tímu Manor Racing vo formule 1 v sezóne 2016 bude Indonézan Rio Haryanto.

Dvadsaťtriročný rodák zo Surakarty sa objaví v novom pôsobisku na budúci týždeň počas testov v Barcelone, súťažný debut si odkrúti 20. marca v austrálskom Melbourne. Haryanto doteraz jazdil v seriáli GP2, vlani dosiahol najlepšie umiestnenie v podobe celkového štvrtého miesta, vyhral preteky v Bahrajne, Rakúsku a Veľkej Británii.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Ria ako nášho druhého pilota. Jazdí už od svojich šiestich rokov, keď si sadol do motokáry. Je húževnatý na trati aj mimo nej, vlani v GP2 urobil veľký progres. Riova veľká podpora v Indonézii je skvelou pre tím aj celú F1. Sme si istí, že v tomto roku zvedie niekoľko vzrušujúcich súbojov,“ uviedol majiteľ Manoru Stephen Fitzpatrick na tlačovej konferencii v sídle ropnej spoločnosti Pertamina.

Angažovanie Haryanta znamená, že vo farbách Manoru budú súťažiť dvaja nováčikovia. Začiatkom februára sa prvým pretekárskym jazdcom stal Nemec Pascal Wehrlein. Po príchode Indonézana do formuly 1 sa zároveň skompletizoval zoznam pilotov pre túto sezónu. Informácie sú zo stránky motorsport.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2016