Hamšík prekonal Cavaniho, je hrdý na svojich 105 gólov

Kapitán talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Marek Hamšík sa osamostatnil na 3. mieste historického poradia najlepších strelcov „Partenopei“.CAGLIARI 12. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský kapitán talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Marek Hamšík sa v nedeľu osamostatnil na 3. mieste historického poradia najlepších strelcov „Partenopei“. Dvadsaťdeväťročný Banskobystričan prispel jedným zásahom k triumfu SSC v Cagliari (5:0), okrem gólu si pripísal aj tri asistencie.

Ďalšie výsledky 16. kola Serie A:

Video: Hamšík skóroval a prihral na 3 góly, hetrik Mertensa

Video: Pescara prehrala v Crotone, Gyömbér dostal žltú kartu

Hamšíkov nedeľňajší zásah bol 105. v súťažných dueloch v drese Neapola. Predstihol Edinsona Cavaniho a stíha najlepších kanonierov v dejinách neapolského klubu, ktorými sú legendárny Argentínčan Diego Maradona (115 gólov) a Attila Sallustro (108).

„Som hrdý na mojich 105 gólov a taktiež na tento Neapol. Teším sa z tohto úspechu. Zároveň som spokojný s tým, ako sa darí nášmu mužstvu. V ostatných dvoch rokoch predvádzame veľký futbal a myslím si, že si zaslúžime náležité uznanie,“ vyhlásil Hamšík pre oficiálnu stránku neapolského klubu.

„V nedávnych zápasoch sme dosahovali pomerne dobré výsledky, ale nedávali sme až toľko gólov. Teraz sú tu presné zásahy aj solídne rezultáty. Mám radosť, že sme nadviazali na utorňajšie víťazstvo v Lisabone v rámci Ligy majstrov. Dodalo nám to množstvo sebavedomia. Som hrdý na to, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Dlhé mesiace počúvame, že nám škrípe hra v strede útoku, ale opak je pravdou. V skutočnosti máme v ofenzíve veľmi kvalitných hráčov a verím, že postupnými krokmi pôjdeme vyššie a vyššie,“ doplnil Marek Hamšík.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016