Guaidóovi údajne hrozilo zatknutie, podľa Maasa tomu zabránili zahraniční veľvyslanci

404733_brazil_venezuela_political_crisis_45772 d90ca7c2267d44f8ab7c700a2e078c76 676x451.jpg

BERLÍN 7. marca (WebNoviny.sk) – Prítomnosť veľvyslancov zahraničných krajín na letisku v Caracase pomohla v pondelok zabrániť zatknutiu venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa. Vo štvrtok to povedal nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas.

Diplomati zatknutiu zabránili

Podľa vlastných slov vyslovene požiadal nemeckého veľvyslanca vo Venezuele Daniela Krienera, aby sa pripojil k ostatným diplomatom na letisku.

Maas pred novinármi v Berlíne uviedol, že síce nemali žiadne informácie o pripravovanom zatknutí, avšak „prítomnosť viacerých veľvyslancov prispela k tomu, aby sa prípadnému zatknutiu zabránilo„.

Kriener musí opustiť krajinu

Venezuelská vláda dala v stredu Krienerovi 48 hodín na to, aby opustil krajinu. Stalo sa tak práve z dôvodu jeho prítomnosti na letisku počas príchodu Guidóa, čím mu vyjadril oficiálnu podporu.

Venezuelský minister zahraničia Jorge Arreaza označil takéto správanie sa diplomata cudzej krajiny za neprijateľné.

Nemecko, USA a približne 50 ďalších krajín vyzvalo venezuelského prezidenta Nicolása Madura, aby odstúpil a umožnil v krajine konanie nových volieb. Venezuelský líder to odmieta a opakovane tvrdí, že sa stal terčom amerického sprisahania.

Viac k témam: veľvyslanec, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Guaidóovi údajne hrozilo zatknutie, podľa Maasa tomu zabránili zahraniční veľvyslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2019