Grécka europoslankyňa Eva Kaili z kauzy Qatargate už nemusí nosiť monitorovací náramok

504760_europe_lobbying_scandal_40912 676x450.jpg

25.5.2023 (SITA.sk) – Grécka europoslankyňa Eva Kaili podozrivá v korupčnej kauze v Európskom parlamente známej ako Qatargate už nemusí nosiť elektronický monitorovací náramok. Vo štvrtok to uviedla belgická federálna prokuratúra.

Niekdajšia podpredsedníčka europarlametu nosila elektronický náramok a bola v domácom väzení odvtedy, čo ju v apríli prepustili z väzby. Prokuratúra vo vyhlásení informovala, že vyšetrovanie si už nevyžaduje jej zadržiavanie.

Europoslankyňu vzali do väzby vlani v rámci vyšetrovania nezákonného lobingu katarských a marockých predstaviteľov v snahe ovplyvniť rozhodnutia Európskeho parlamentu.

Obvinili ju z korupcie, prania špinavých peňazí a členstva v zločineckej organizácii. Kaili, ktorá je jednou z niekoľkých vyšetrovaných, obvinenie popiera. Obvinenia z Qatargate popierajú aj Katar a Maroko.

Škandál sa dostal na verejnosť 9. decembra po tom, ako polícia vykonala razie v Belgicku a Taliansku. Pri raziách policajti zhabali státisíce eur.

Viac k témam: Korupcia, Qatargate
Zdroj: SITA.sk – Grécka europoslankyňa Eva Kaili z kauzy Qatargate už nemusí nosiť monitorovací náramok © SITA Všetky práva vyhradené.

25. mája 2023