Gréci a Taliani hlásia príchod ďalších takmer 2000 migrantov

Približne 1700 migrantov dorazilo do gréckeho prístavu Pireus z ostrovov Lesbos, Chios a Samos, na ktoré sa predtým dostali z Turecka.

Atény/Rím 25. decembra (WebNoviny.sk) – Grécke a talianske úrady oznámili dnes príchod takmer 2000 migrantov z Turecka a zo severnej Afriky za uplynulý deň. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Približne 1700 migrantov dorazilo do gréckeho prístavu Pireus z ostrovov Lesbos, Chios a Samos, na ktoré sa predtým dostali z Turecka, uviedla grécka pobrežná stráž. Počet migrantov, ktorých prepravili z ostrovov na východe Egejského mora do prístavu Pireus od začiatku týždňa, tým prevýšil 12.000.

Talianska pobrežná stráž medzitým hlásila záchranu 99 migrantov, ktorých našli v noci na dnes na gumenom člne v Stredozemnom mori pri pobreží Sicílie.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v utorok oznámila, že do Európy od začiatku tohto roka pricestoval už viac než milión utečencov alebo migrantov, z nich do Grécka cez Turecko viac ako 800.000 a zo severnej Afriky do Talianska okolo 150.000.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015