Gladiátori vyhrali nad UK Praha 7:2, sen o playoff žije

BRATISLAVA 29. februára (WBN/PR) – Študenti z VŠM/CityU v Trenčíne a TnUAD v Trenčíne dokonalo predviedli ako sa bojuje o miestenku vo vyraďovacej časti hry v rámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL)! Na domácom ľade sa predviedli proti dvojnásobnému majstrovi a súčasnému lídrovi tabuľky – UK Praha – a dokázali ho pokoriť 7:2. Bravúrnym výkonom sa blysol brankár Babják, ktorý zo 45 striel inkasoval iba dvakrát. Netreba však zabúdať, že Pražania pricestovali v oklieštenej zostave – s 13 korčuliarmi.

Gladiators Trenčín – UK Praha 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)

Góly a asistencie: 9. Martyčák (Vaněk, Jankových), 9. Feranec (Varga, Zemko), 28. Duda (Varga), 37. Vaněk (Zemko), 49. Jankových (Vaněk, Martyčák), 58. Martyčák (Jankových, Matejka), 60. Vaněk (P. Jurenka, Martyčák) – 24. Baláž (Vošahlík), 60. Baláž (Klindera)

Vylúčení: 8:6 na dve minúty, presilové hry: 1:1, oslabenia: 1:0, počet striel: 30:45

Rozhodovali: P. Tvrdoň – L. Beniač, D. Pleško

Gladiators Trenčín: Babják – Babinský, Buliš, Cíger, Duda, Feranec, Jankových, T. Jurenka, P. Jurenka, Martyčák, Matejka, Okuliar, Porubský, Ružička, Šulík, Uhlík, Vaněk, Varga, Zemko

UK Praha: Vokatý – Krátky, Herr, Vošahlík, Baláž, Slánský, Valder, Rovný, Kasala, Hučko, Klindera, Veber, Alexa, Monhart

O úvodný tlak sa postaral hosťujúci celok, no Babjákovi veľa starostí nenarobil. Oko diváka však bolo potešené množstvom osobných súbojov, z ktorých azda ani jeden nezostal nedohratý. Pražania si dôkladne strážili pásmo a Gladiátorom dali možnosť priblížiť sa až v trenčianskej presilovej hre. Krátko po vyhratom buly poslal Vaněk puk medzi kruhy Martyčákovi a ten z prvej prepálil Vokatého. Netrvalo dlho a domáci sa tešili druhý raz, keď sa podarilo presadiť Ferancovi. O kontaktný gól sa chcel postarať Slánský, no Babják v domácej bránke bol zásadne proti. Naopak hosťujúcemu gólmanovi pohrozil zblízka Jankových a zadovkou to skúšal i Vaněk. V závere bola hosťom poskytnutá možnosť hrať v početnej výhode; Kasala to vyskúšal bekhendom, no chýbala mu presnosť. Počas vlastného oslabenia sa dostal do brejku už niekoľkokrát spomínaný Vaněk, no v poslednej chvíli bol dohnaný súperom a tak nezakončil podľa predstáv.

Stredná časť odštartovala presilovou hrou pražského celku, spomedzi kruhov to skúšal Rovný a presnosť už nechýbala Balážovi, ktorý to zavesil spoza ľavého kruhu. Babjáka preveril i Herr či Valder, no recept na neho nenašli. Hosťom bola následne ponúknutá ďalšia presilová hra, no tento raz sa tešili Trenčania, keď sa presadil Duda. Hráči UK Praha neustále tlačili a napádali, Hučko to skúšal bekhendom a štipľavú strelu pridal Slánský. Klišé „nedáš – dostaneš“ sa znova potvrdilo a Vaněk zvýšil na 4:1, keď strieľal z blízka.

V záverečnom dejstve začali hostia ešte väčšmi hrýzť, dvakrát vypálili sprava. Šanca na zníženie skóre sa im naskytla i v presilovej hre, ale Babják odolával a neprepadla za neho žiadna dorážka. Naopak Gladiátorom stačila jedna poriadna útočná akcia a hneď ju dokázali využiť vo svoj prospech – Jankových dostal puk na ľavú stranu a zvýšil na 5:1. O niečo neskôr pohrozil strelou spoza ľavého kruhu Matejka, keď dostal krížnu prihrávku od Petra Jurenku. Pražania odštartovali ďalšiu presilovú hru, spomedzi kruhov preveril Babjáka Baláž a spomínaný gólman musel byť v strehu i naďalej – nasledovalo totiž trenčianske oslabenie o dvoch hráčov. Dvojnásobný majster z Prahy bol ale na tohto brankára prikrátky a zníženie sa nekonalo. Naopak Trenčania využili svoju poslednú presilovku v zápase; Jankových poslal puk pred bránku Martyčákovi a ten upravil na 6:1. Po jednom presnom zásahu si ešte pripísali oba celky – najskôr sa presadil Baláž a o pár sekúnd Vaněk.

autor: Janka Danková

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. februára 2016