Gibraltár a Kosovo sú novými členmi FIFA, zabojujú o MS 2018

Reprezentácie oboch týchto území sa môžu na jeseň zapojiť do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018.MÉXICO CITY 14. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) sa rozrástla na 211 členov, na kongrese v Mexiku v piatok prijala hlasovaním Gibraltár a Kosovo. Reprezentácie oboch týchto území sa môžu na jeseň zapojiť do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018. Kosovo získalo členstvo v Európskej futbalovej únii (UEFA) iba pred pár dňami, Gibraltár je pod jej strechou od roku 2013.

„Cesta k členstvu vo FIFA bola veľmi dlhá. Je to fantastické, že môžeme byť súčasťou jej štruktúr. Sme malá krajina a uvedomujeme si, čo môžeme dosiahnuť na ihrisku, no v tejto chvíli to nie je podstatné,“ vyhlásil prezident Gibraltárskej futbalovej federácie Michael Llamas.

Gibraltár aj Kosovo budú s najväčšou pravdepodobnosťou musieť v eliminácii o MS 2018 oddeliť od Španielska, resp. Srbska. V prípade Kosova sa dá očakávať, že viacero doterajších reprezentantov Albánska a Švajčiarska požiada o možnosť hájiť farby krajiny svojho pôvodu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2016