Futbalisti Trnavy aj Dunajskej Stredy spoznali možných súperov, do EKL vstúpia až v druhom kole

420411_spartak trnava 676x451.jpg

19.6.2024 (SITA.sk) – V stredu popoludní vo švajčiarskom Nyone spoznali mená možných súperov aj zostávajúci dvaja slovenskí účastníci vo futbalovej pohárovej Európe. Žreb sa konal v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). FC DAC 1904 Dunajská Streda aj FC Spartak Trnava vstúpia do Európskej konferenčnej ligy až v 2. kvalifikačnom kole.

Tím zo Žitného ostrova začne 25. júla vonku proti moldavskému Šeriffu Tiraspoľ alebo tím FK Zira z Azerbajdžanu, teda proti menej úspešnému z 1. kvalifikačného kola Európskej ligy. Odveta sa uskutoční o týždeň neskôr 1. augusta na Slovensku.

Vonku začne aj Spartak

Rovnako vonku začne aj Spartak, čaká na neho úspešnejší v 1. kvalifikačnom kole EKL – FK Aktobe z Kazachstanu alebo FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny.

Dunajskostredčania mohli dostať napríklad aj poľský Vroclav alebo ukrajinský Žytomyr, Trnavčania mal šancu dostať aj moldavský tím Zimbru Kišiňov, bieloruský Neman Grodno alebo srbský klub Radnički 1923 Kragujevac.

Možno si zahrá aj Slovan

Ak futbalisti MFK Ružomberok neuspejú v 1. kvalifikačnom kole Európskej ligy, presunú sa do EKL a tam vyzvú švajčiarsky FC St. Gallen, dostať mohli aj maďarský Fehérvár či turecký Basaksehir.

V 2. kvalifikačnom kole EKL si možno zahrá aj ŠK Slovan Bratislava, ak v Lige majstrov neprejde cez severomacedónsky FK Struga. V takom prípade „belasí“ narazia na bieloruské Dinamo Minsk alebo arménsky Pjunik Jerevan.

Viac k témam: Žreb
Zdroj: SITA.sk – Futbalisti Trnavy aj Dunajskej Stredy spoznali možných súperov, do EKL vstúpia až v druhom kole © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júna 2024