Funkcionár Slovana Bratislava podal odpor voči trestnému rozkazu, súd vytýčil termín pojednávania

412199_img_6912_copy 676x451.jpg

12.9.2019 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na 21. a následne aj 25. októbra pojednávanie s obžalovaným funkcionárom futbalového Slovana Bratislava Ivanom K. ml. Dôvodom je, že on aj prokurátor podali odpor proti trestnému rozkazu, ktorým súd Ivanovi K. uložil pokutu 5 000 eur.

Údajne použil nacistický pozdrav

Uznal ho totiž vinným z trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Podľa polície Ivan K. ml. 1. mája 2018 po skončení futbalového zápasu medzi družstvami ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok na trávniku Štadióna Antona Malatinského City Arena v Trnave použitím nemeckého nacistického pozdravu prejavil sympatie k nacistickému hnutiu a k nacistickej ideológii.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) ešte v máji minulého roku potrestala viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana K. ml. pokutou 10 000 eur za hrubé nešportové správanie počas trnavského finálového duelu národného pohára Slovnaft Cup, v ktorom belasí 1. mája zvíťazili 3:1 nad tímom MFK Ružomberok.

Zápas na niekoľko minút prerušili

Ivan K. ml. cez prestávku údajne bol v kabíne rozhodcov, kde nemal čo robiť. Počas stretnutia pri upokojovaní fanúšikov ŠK Slovan Bratislava, ktorí hádzali na trávnik svetlice a používali pyrotechniku a arbitri museli zápas na pár minút prerušiť, išiel Ivan K. ml. za priaznivcami svojho klubu na tribúnu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval.

Okrem toho sa Ivan K. ml. podľa futbalového zväzu dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.

Viac k témam: súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Funkcionár Slovana Bratislava podal odpor voči trestnému rozkazu, súd vytýčil termín pojednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

12. septembra 2019