Francúzsky prezident sľubuje v reakcii na brexit nižšie dane

Daňové zaťaženie domácností môže klesnúť o 2 mld. eur a menších firiem o 5 mld., vláda by po britskom referende mala tiež podporiť pozíciu Paríža ako atraktívneho finančného centra, tvrdí francúzsky prezident Francois Hollande
PARÍŽ 30. júna (WebNoviny.sk) – Francúzska vláda zmierni daňové zaťaženie domácností a malých firiem a v reakcii na britské referendum, v ktorom voliči rozhodli o vystúpení krajiny z EÚ, podporí pozíciu Paríža ako atraktívneho finančného centra. Vyhlásil to francúzsky prezident Francois Hollande v rozhovore, ktorý zverejnil v stredu denník Les Echos.

VŠETKO O BREXITE

Celkové daňové zaťaženie domácností môže klesnúť o ďalšie 2 mld. eur pod podmienkou, že francúzska ekonomika sa v budúcom roku zväčší o 1,7 %, povedal Hollande. Malým a stredným podnikom by mohli náklady klesnúť o 5 mld. eur, najmä vďaka znižovaniu daní a sociálnych odvodov, dodal prezident.

BREXIT: BRITI ROZHODLI, VEĽKÁ BRITÁNIA OPÚŠŤA EÚ

Daňové úľavy by mohol podľa francúzskeho prezidenta využiť aj finančný sektor s cieľom zvýšiť atraktivitu Paríža pre banky, ktoré v súčasnosti sídlia v Londýne. „Potrebujeme zmeniť naše pravidlá vrátane daní, aby sa Paríž stal atraktívnejším finančným centrom,“ povedal Hollande.

Ako dodal, vystúpenie Veľkej Británie z EÚ tiež znamená, že britské finančné inštitúcie by na starom kontinente ďalej nemali voľne predávať svoje produkty.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016