Francúzski policajti jazdia na autách z Trnavy

Pôvodne si francúzska polícia objednala 500 vozidiel Peugeot 208, v tomto roku objednávku rozšírila o ďalších 366 kusov.

TRNAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia vyrobila v prvom polroku tohto roku ďalších 366 vozidiel Peugeot 208 na objednávku francúzskej polície. Pôvodná objednávka spred štyroch rokov bola na 500 vozidiel, z liniek trnavskej automobilky už vyšlo spolu viac ako 860 áut značky Peugeot 208 v policajnej verzii. Ich výbava je špecifická a prispôsobená potrebám polície a colníkov. Tieto autá sa vyrábajú vo verziách light a full. Agentúru SITA o tom informovala Natália Kozmelová z trnavskej automobilky.

Výroba vozidiel v policajnej verzii sa od bežnej sériovej produkcie podľa Kozmelovej líši predovšetkým v plánovaní a organizácii. Nevyhnutná je dobrá spolupráca prevádzky montáž s logistikou a spoločnosťou Gefco, ktorá spolu s výrobnými prevádzkami automobilky objednáva špecifické dielce.

Za finálnu adaptáciu policajných áut zodpovedá spoločnosť Gefco v priestoroch linky kvality v prevádzke montáž. Pre technické obmedzenia je denná produkcia limitovaná na maximálne osem vozidiel vo verzii „polícia“. Nové policajné vozidlá putujú z trnavských liniek do francúzskeho Poissy, kde začínajú svoju misiu v radoch polície a colnej správy.

V minulom roku trnavská automobilky zo skupiny PSA Groupe vyrobila viac ako 303 tisíc vozidiel. Dosiahla tak nový výrobný rekord, ktorý predstavoval medziročný rast takmer o 19 percent. Odhad výroby na tento rok je pre vysoký dopyt stanovený na 315-tisíc vozidiel, čo by znamenalo štvorpercentný medziročný rast a nový výrobný rekord.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016