Francúzski policajti demonštrovali proti nenávisti voči nim

Policajné odbory vyzvali na protestné akcie proti prejavom nenávisti a násilia smerom k príslušníkom policajného zboru v celkove asi 60 mestách.Paríž 18. mája (WebNoviny.sk) – Stovky francúzskych policajtov sa v stredu v Paríži zúčastnili na hlavnej demonštrácii proti prejavom nenávisti a násilia voči príslušníkom bezpečnostných zložiek.

Aj demonštrácia policajtov sa symbolicky konala na námestí Place de la Republique, kde sa denne vo večerných hodinách zhromažďujú odporcovia plánovanej reformy trhu práce. Informoval o tom rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Napriek zákazu protidemonštrácie sa na uvedené námestie dostavilo okolo 300 protidemonštrantov. Menšia skupinka odporcov polície podpálila policajné motorové vozidlo. Podobné správy prišli aj z francúzskeho vidieka, kde tiež došlo k verejným protipolicajným prejavom.

Policajné odbory vyzvali na protestné akcie proti prejavom nenávisti a násilia smerom k príslušníkom policajného zboru v celkove asi 60 mestách krajiny galského kohúta požadujúc tvrdší postup vlády voči násilným demonštrantom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016