Finále MS v hokeji 2019: Fínsko – Kanada (online)

414351_aptopix_slovakia_ice_hockey_worlds_17784 74876a1799a548638214c8f2347e6abc 676x451.jpg

BRATISLAVA 26. mája (WebNoviny.sk) – V nedeľu od 20.15 sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu hrá finálový zápas MS v hokeji 2019 medzi Fínskom a Kanadou.

Zámorský tím má šancu získať 27. titul svetového šampióna, čím by vyrovnal historické maximum patriace Rusku. Severania majú zatiaľ na konte iba dve prvenstvá z rokov 1995 a 2011, pričom v druhom prípade triumfovali práve v Bratislave.

MS v hokeji 2019 – finále

Bratislava

Fínsko – Kanada

hrá sa od 20.15

Góly:

Vylúčenia:

strely na bránu: 0:0, vylúčenia: 0:0 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia:

Zostavy:
Fínsko:
Kanada:

Fíni na MS v hokeji 2019 ukončili nadvládu Švédov, ktorí sa z titulu tešili v predchádzajúcich dvoch rokov a útočili na zlatý hetrik. Reprezentácia „Suomi“ vo štvrťfinálovom severskom derby nad „tromi korunkami“ zvíťazila v gólovej prestrelke 5:4 po predĺžení. V semifinále potom zdolala Rusko (1:0).

V základnej A-skupine v Košiciach skončili Fíni na druhom mieste so ziskom 16 bodov. Nebyť zaváhania s Nemeckom (2:4) tešili by sa z prvenstva. Okrem tejto prehry ešte ťahali za kratší koniec v súboji s USA, ktorý prehrali 2:3 po predĺžení. V ostatných zápasoch už nezaváhali a porazili Slovákov (4:2), Dánov (3:1), Britov (5:0) aj Francúzov (3:0).

Kanaďania ovládli základnú B-skupine, keď zo siedmich zápasov zaváhali iba v tom úvodnom proti Fínom (1:3). V ďalších dueloch však nezaváhali a so súpermi si hladko poradili – zdolali Britov (8:0), Francúzov (5:2), Nemcov (8:1), Dánov (5:0) aj Američanov (3:0).

Najviac problémov Kanaďanom narobili Slováci, s ktorými prehrávali 0:2 aj 2:4, ale nakoniec o ich triumfe 6:5 rozhodol gól v presilovej hre dve sekundy pred koncom duelu.

Šťastie mali hráči Kanady aj vo štvrťfinále proti Švajčiarom, keď vyrovnávajúci gól strelil 0,4 sekundy pred klaksónom Damon Severson a v predĺžení o triumfe kanadského tímu rozhodol Mark Stone. V semifinále už zámorský tím žiadnu drámu nepripustil a Česko zdolal jednoznačne 5:1.

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: fínska hokejová reprezentácia, kanadská hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Finále MS v hokeji 2019: Fínsko – Kanada (online) © SITA Všetky práva vyhradené.