Ficova vláda odklepla milión eur na štadión v Kežmarku

Zimný štadión v Kežmarku sa po rokoch dočká rekonštrukcie. Mesto získalo financie od štátu, ďalších 900-tisíc použije z rezervného fondu.KEŽMAROK 10. februára (WebNoviny.sk) – Mesto Kežmarok bude môcť pokračovať v rekonštrukcii zimného štadióna, vláda mu v stredu počas svojho výjazdového rokovania schválila dotáciu na tento účel vo výške jeden milión eur. Štadión ostal rozostavaný a nefunkčný po skrachovanej Zimnej deaflympiáde 2011 vo Vysokých Tatrách. Mesto na rekonštrukciu financie nemalo.

Kežmarský primátor Ján Ferenčák označil schválenie finančných prostriedkov za zadosťučinenie pre neho i obyvateľov Kežmarku a celého okresu. „Kežmarok si pamätá ešte spred šiestich rokov hranie extraligy, boli tu triedy, žiaci, ktorí sa učili, bol tu celý systém prípravy týchto hokejistov a dnes, žiaľ, kto ide okolo štadióna, vidí len zrúcaninu. Musíme s tým niečo spraviť,“ uviedol. Podľa jeho slov je možné zachrániť zimný štadión práve v tomto roku, v budúcom by už mesto pravdepodobne uvažovalo o jeho zbúraní.

Časť financií na rekonštrukciu chcelo mesto získať prostredníctvom dobrovoľnej zbierky, ktorú vyhlásilo v polovici apríla minulého roka. Za osem mesiacov sa však takýmto spôsobom podarilo vyzbierať len 1904 eur. Na rekonštrukciu mesto potrebuje celkovo asi 1,9 milióna eur, dotácia a financie zo zbierky mestu nebudú stačiť.

„V tomto smere mesto pristupuje ako partner, budeme spolufinancovať celý projekt, mesto má na dofinancovanie tejto stavby finančné prostriedky v rezervnom fonde,“ informoval Ferenčák. Verí, že do roka a do dňa bude možné nový štadión otvoriť pre verejnosť. „Naším záujmom je mať komplexný štadión so zázemím, so všetkým, aby sme ho mohli ponúkať verejnosti, ale aj na profesionálne hry,“ uviedol ešte v minulom roku Ferenčák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. februára 2016