Fico rokoval s Dankom, zhodli sa v mnohých otázkach

Robert Fico sa pokúša zostaviť novú vládu, v stredu sa stretol so šéfom národniarov Andrejom Dankom.BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Základným predpokladom zostavenia stabilnej vlády je podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica spolupráca Smeru a Slovenskej národnej strany (SNS). Ako povedal Fico v stredu po stretnutí s predsedom SNS Andrejom Dankom, obaja majú v tomto zhodu.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Danko vo svojom vystúpení Ficove slová nepotvrdil, k zhode na tejto otázke sa nevyjadril. Novinári priestor na otázky nedostali. Podľa Fica Smer a SNS sa vedia zhodnúť na prienikoch pri ochrane národnoštátnych záujmov. „Rešpektujem aj rozdiely a priority, ktoré zdôrazňuje predseda SNS, ako je živnostenský stav. Je priestor na ďalšie rokovania,“ konštatoval.

Smer a SNS sa podľa Fica zhodujú v mnohých otázkach hodnotenia stavu, do ktorého sa Slovensko dostalo po parlamentných voľbách. „Vidíme, že na politickej scéne sú prvky, ktoré môžu spôsobovať chaos. Sú tu politické subjekty, ktoré vznikli niekoľko týždňov pred voľbami. Subjekty, ktoré nemajú členskú základňu. Subjekty, ktoré majú problémy so stabilitou poslaneckých klubov. Sú tu subjekty, ktoré majú štyroch členov. Politické subjekty, ktoré sú pospájané s aférami,“ povedal s tým, že existujú len dve možnosti.

„Prvá, že SR bude pokračovať v prehlbovaní chaosu, alebo sa vytvoria predpoklady na vytvorenie stabilnej a zmysluplnej vlády, ktorá nielen zastaví tieto negatívne trendy, ale aj nastaví pravidlá, ktoré zabránia vzniku podobných novotvarov a čúd na politickej scéne,“ vyhlásil.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Danko zdôraznil, že Strany s členskou základňou musia byť „podstatnou esenciou funkčného systému a NR SR“. Pripomenul, že národniari sú za zmenu zákona o politických stranách. „Mediálnou politikou sa dá ľahko za pár mesiacov oklamať volič. Výsledky volieb nie sú len čísla. Strany musia mať funkčné poslanecké kluby. Deštrukcia politického systému ničí našu spoločnosť. Hrozí, že sa nezostaví vláda, že sa nestretnú funkčné strany,“ konštatoval.

Fica v stredu poveril prezident Andrej Kiska rokovaniami o zostavení vlády. Smer okrem SNS prejavil záujem rokovať aj so Sieťou a Mostom-Híd. Tie však rokovania odmietli.

Odporúčame:

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Fico prijal Kiskovo poverenie, na zostavenie vlády má 10 dní

Fico dostal košom. Bugár a Procházka s ním rokovať nebudú

Procházka vyšiel s pravdou von. Rokoval s Ficom o vláde?

Prokuratúra má desiatky podnetov na zrušenie Kotlebovej ĽSNS

Kotleba kritizuje Kisku za ignoráciu legálne zvolenej strany

Súdneho vikára desí vstup Kotlebovcov do parlamentu

Sulíkova SaS začala rokovať o vláde s týmito piatimi stranami

ĽSNS reaguje na rozhodnutie Kisku neprijať Kotlebu v paláci

Zeman sa obul do Kotlebovej strany, čaká trestné oznámenie

Aktivisti žiadajú rozpustiť stranu Mariana Kotlebu

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2016