Fico nesmie získať absolútnu moc a podať si s ním ruku je cesta do pekla, mimoparlamentné strany vyzvali ľudí voliť Korčoka (video)

522624_sni mka obrazovky 2024 04 02 o 12.01.54 676x375.jpg

2.4.2024 (SITA.sk) – Mimoparlamentné strany Demokrati, Demokratická strana, Fórum, Modrí – ES, ODS – Občianski Demokrati Slovenska, Strana rómskej koalície sa dohodli na spoločnom postupe v druhom kole prezidentských volieb.

V utorok na spoločnej tlačovej besede oficiálne vyjadrili podporu občianskemu kandidátovi na prezidenta Ivanovi Korčokovi.

Absolútna moc Roberta Fica

„Považujeme za našu povinnosť zabrániť tomu, aby Fico získal absolútnu moc a mohol dokončiť demontáž právneho štátu ako aj zmenu zahranično-politickej orientácie. Preto spoločne podporujeme občianskeho kandidáta Ivana Korčoka, ktorého považujeme za záruku zachovania demokratického právneho štátu a našej zahranično-politickej orientácie,“ uviedli v spoločnom vyhlásení a zároveň vyzvali voličov, aby túto sobotu prišli voliť v čo najväčšom počte.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Korčok má podľa nich všetky predpoklady na to, aby bol spravodlivým, zodpovedným a dôstojným prezidentom všetkých občanov Slovenska.

Mimoparlamentné strany poukazujú na to, že od parlamentných volieb sme svedkami dramatického politického vývoja a zásadnej zmeny vnútropolitického a zahranično-politického kurzu Slovenskej republiky.

Forró ako podporca Pellegriniho

„V rýchlom tempe dochádza k demontáži toho, čo sme dosiahli v ponovembrovom období. Dochádza k podrývaniu demokratických inštitúcií a základných pilierov demokratickej a občianskej spoločnosti v rozsahu, ktorý ohrozuje pokračovanie slobodného a demokratického zriadenia,“ uviedli.

Škody, ktoré tu môžu byť napáchané po týchto prezidentských voľbách, sú podľa nich nenapraviteľné.

„Voľba Petra Pellegrinoho by znamenala stagnáciu, spochybňovanie zahranično-politického smerovania a nič dobré pre Slovensko,“ zhodnotil líder strany Demokrati a exminister obrany Jaroslav Naď.

„Cesta do pekla“

Predseda strany Fórum Zsolt Simon vyzval občanov maďarskej národnosti, aby volili Korčoka.

Pripomenul, že Maďari na Slovensku v histórii stáli na správnej strane, keď sa krajina potrebovala vymaniť spod komunizmu alebo mečiarizmu. Zároveň skritizoval, že predseda strany Aliancia Krisztián Forró vyslovil podporu Petrovi Pellegrinimu.

„Podanie si ruky s Robertom Ficom znamená cestu do pekla. Pretože keď sa spojíte s čertom, skončíte len v pekle,“ povedal Simon. Poukázal na to, že strany, ktoré sa spolčili s Ficom, skončili následne mimo parlamentu, napríklad aj Most-Híd. Rovnako tento krok podľa neho zoberie voličov aj Aliancii.

Korčok je nositeľom demokratických princípov

Podľa predsedu Demokratickej strany Jozefa Rajtára je veľkým problémom, že veľa mladých ľudí odchádza do zahraničia a neplánujú sa vrátiť naspäť, zväčša pre politické pomery v krajine.

„Ivan Korčok je nositeľov demokratických princípov, toho dobrého v politike a toho, vďaka čomu sa naši vnuci budú chcieť vrátiť na Slovensko,“ myslí si. Predseda ODS Pavel Macko uviedol, že Peter Pellegrini je kandidátom, ktorý šíri hoaxy a snaží sa vyhovieť všetkým.

„Má za sebou veľa funkcií, ale len málo skutočných skúseností, lebo vždy vykonával len príkazy niekoho iného,“ povedal. Korčok bude podľa neho rozhodovať slobodne a zároveň bude garanciou zachovania demokratických hodnôt a zahraničnopolitického ukotvenia Slovenska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), líder strany Demokrati, Mimoparlamentné strany, predseda Demokratickej strany, Predseda strany Fórum, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Fico nesmie získať absolútnu moc a podať si s ním ruku je cesta do pekla, mimoparlamentné strany vyzvali ľudí voliť Korčoka (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

2. apríla 2024