FC Sevilla zvíťazil nad Gironou, „žltá ponorka“ remizovala a Espanyol prehral piaty zápas za sebou

389550_britain_soccer_champions_league_27235 b1eb21b66afe4138b863772e81371eb8 e1539278479234 676x433.jpg

MADRID 16. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v domácom prostredí nad Gironou 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 16. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže. O triumfe rozhodli v druhom polčase, keď sa najskôr v 55. minúte z pokutového kopu presadil Éver Banega, na ktorého o deväť minút neskôr nadviazal aj Pablo Sarabia.

Sevillčania pokračujú vo veľmi dobrej forme, keď z ligového duelu odišli bez bodu naposledy ešte v októbri. V neúplnej tabuľke 16. kola sa zverenci trénera Pabla Machina dostali aktuálne na druhú pozíciu, za vedúcim FC Barcelona zaostávajú len o skóre.

Z víťazstva sa v nedeľu tešili hráči Betisu Sevilla, ktorí zdolali barcelonský Espanyol 3:1. Pod triumf sevillského klubu sa podpísali gólmi Giovani Lo Selso a Cristian Tello, ktorých doplnil vlastným zásahom Oscar Duarte.

Čestný úspech Espanyolu, ktorý zaznamenal piatu ligovú prehru v rade, zaznamenal skúsený útočník Sergio Garcia. Hráči Villarealu nezvíťazili ani v treťom ligovom zápase za sebou. Po dvoch prehrách si futbalisti „žltej ponorky“ chceli napraviť chuť v zápase proti Huesce. Hostia dohrávali desiati a napokon remizovali 2:2.

La Liga – 16. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

FC Sevilla – Girona 2:0 (0:0)
Góly: 55. Banega (z pok. kopu), 64. Sarabia

Espanyol Barcelona – Betis Sevilla 1:3 (1:1)
Góly: 24. S. Garcia – 43. Lo Selso, 85. Tello, 90.+ Duarte (vlastný)

Huesca – Villarreal 2:2 (1:0)
Góly: 44. Cucho (z pok. kopu), 90.+ Longo – 60. C. Bacca (z pok. kopu), 81. Moreno, ČK: 65. Gaspar (Villareal) po druhej ŽK

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Sevilla zvíťazil nad Gironou, „žltá ponorka“ remizovala a Espanyol prehral piaty zápas za sebou © SITA Všetky práva vyhradené.