Fantastická Velez-Zuzulová vyhrala vo Flachau, Vlhová šiesta

Slovenská lyžiarka s náskokom 31 stotín sekundy triumfovala pred Češkou Šárkou Strachovou a líderkou hodnotenia SP v najtočivejšej disciplíne Fridou Hansdotterovou zo Švédska.

FLACHAU 12. januára (WebNoviny.sk) – Veronika Velez-Zuzulová suverénne zvíťazila v utorkovom večernom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok 2015/2016 v rakúskom Flachau.

S náskokom 31 stotín sekundy triumfovala pred Češkou Šárkou Strachovou a líderkou hodnotenia SP v najtočivejšej disciplíne Fridou Hansdotterovou zo Švédska (+1,05).

Samozrejme, nebolo to jednoduché. Snažila som sa zostať koncentrovaná, čo sa mi podarilo. Trať bola v druhom kole náročnejšia, ale nemala som inú možnosť ako ísť agresívne. Zdanlivo víťazím vždy tam, kde je veľa ľudí,“ citoval Velez-Zuzulovú server Laola1.at.

Ďalšia Slovenka Petra Vlhová si najrýchlejšou jazdou v druhom kole, ktoré postavil Veronikin manžel Romain Velez, vybojovala 6. priečku; po prvom bola jedenásta.

V druhom som zajazdila tak, ako som si predsavzala. Škoda, že mi to takto nevyšlo aj v prvom, lebo ak chcem byť na ‚bedni‘, musím dobre zvládnuť obe kolá. Po črevnej viróze som už fit a teším sa na ďalší slalom tu vo Flachau. Tieto večerné podmienky aj výborná atmosféra v hľadisku mi vyhovujú. Je skvelé, že aj Slovensko s nie najlepšími podmienkami má špičkové pretekárky,“ uviedla Vlhová.

Pre 31-ročnú Velez-Zuzulovú ide o 22. pódiové umiestnenie v pretekoch SP: predtým triumfovala v Semmeringu 2012 a v mestských pretekoch v paralelnom obrovskom slalome v Mníchove na Nový rok 2013; desaťkrát bola druhá a deväťkrát tretia. Vo Flachau bola do utorka najlepšie piata (2015 a 2011). Práve vlani 5. priečkou nakopla svoju sezónu, ktorá vyvrcholila 4. miestom na MS v Aspene a troma pódiovými umiestneniami vo Svetovom pohári (2. Maribore, 2. v Aare a 3. v Méribeli). Bratislavská rodáčka v tejto sezóne dosiaľ bola na pódiu 2. v Aspene a 3. v Santa Caterine.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – utorok – Flachau (Rak.):

Slalom žien: 1. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 1:46,58 min, 2. Šárka Strachová (ČR) +0,31, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,05, … 6. Petra Vlhová (SR) +1,42

Poradie Svetového pohára v slalome žien (po 6 z 11 pretekov):
1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 425 bodov, 2. Šárka Strachová (ČR) 351, 3. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 320, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) 262, 5. Petra Vlhová (SR) 260, 6. Nina Lösethová (Nór.) 251

Historický prehľad umiestnení slovenských lyžiarok Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej v najlepšej trojke na pretekoch Svetového pohára v slalome a paralelnom obrovskom slalome (spolu 24):