Facebook nepovolil fotografiu Malej morskej víly pre nahotu

Facebook pritom spresnil svoje pravidlá ohľadom nahoty už minulý rok v marci s konštatovaním, že sa netýkajú umeleckých diel. Kodaň 4. januára (WebNoviny.sk) – Dánska politička, ktorá sa pokúsila zverejniť na sociálnej sieti Facebook fotografiu Malej morskej víly nachádzajúcej sa v kodanskom prístave, dostala od správcov siete odpoveď, že to nie je možné vzhľadom na zákaz publikovania nahoty. Informovala o tom dnes stanica BBC.

V upozornení, ktoré sociálna demokratka a členka parlamentu Mette Gjersková dostala od Facebooku, sa uvádza, že záber slávnej bronzovej sochy obsahuje „príliš veľa obnaženého tela a sexuálny podtext“. Podľa Facebooku toto pravidlo platí aj vtedy, ak by mal obrázok „umelecké alebo náučné účely“.

Gjersková označila dané rozhodnutie za „úplne absurdné“, hoci neskôr dodala, že sociálna sieť následne ustúpila a povolila publikovanie inkriminovanej fotografie. Facebook pritom spresnil svoje pravidlá ohľadom nahoty už minulý rok v marci s konštatovaním, že sa netýkajú umeleckých diel.

Vlani v septembri sa s rovnakým problémom na Facebooku stretla istá dánska cestovná kancelária, keď chcela na sieti zdieľať obrázok maľby od Christoffera Wilhelma Eckersberga s názvom Žena stojaca pred zrkadlom. Správcovia siete neskôr pripustili, že zablokovanie tohto diela bolo „chybou“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016